Logo
31 Жовтня 2019, 18:10

На Прикарпатті звільнять понад пів тисячі чиновників РДА

В Україні скоротять штат районних державних адміністрацій (РДА) на 18449 позицій.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, пише Типовий Франківськ з посиланням на Zik.

За його словами, рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Таким чином в уряді хочуть суттєво підвищити ефективність роботи державних органів.

Дубілет пояснив кілька принципів скорочення:

- Частина функцій дублюються з об’єднаними територіальними громади (ОТГ).

- Частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними.

- Частина функцій можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ).

- Частина функцій об’єднуються.

Міністр також повідомив, що співробітники, які підуть під скорочення будуть попереджені за 2 місяці, а також їм виплатять усі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

Окрім того, разом зі Службою зайнятості будуть підшуковувати кожному держслужбовцю, який буде звільнений, нову роботу.

"Кожного буде супроводжувати кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, і навіть підготовка особи до започаткування власного бізнесу будуть проводитися із залученням найширшого кола організацій – бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій тощо. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання", – написав він.

Він наголосив, що уряд мав проводити ці скорочення більш плавно останні 2 роки (з ходом децентралізації). На жаль, за його словами, цього не робилося – можливо, через вибори.