Logo
23 Березня 2016, 13:40

На що здатні українці. 400 національних рекордів (ФОТО)

Днями у холі Чемпіонів на стадіоні "Олімпійський" презентували книгу "Національний реєстр рекордів України-2016". Цього року до неї включили більше 400 рекордів, зібраних по всій країні, в тому числі у Криму та на Донбасі.

На подію прийшли, звичайно, не всі герої, але принаймні четверта частина була присутня.

У цей день на головному стадіоні столиці відбулась власне не лише презентація, але й нагородження рекордсменів.

За словами шукачів та фіксаторів рекордів, цього року досягнень втричі більше, ніж минулого. Їх знаходять навіть у зоні АТО в умовах війни.

Наймасовіша за кількістю здобутків – Київська область. Також у трійці лідерів Харківська та Одеська.

Пасуть задніх Чернівецька, Волинська та Рівненська області. Це не означає, що на цих територіях взагалі немає здатних на великі досягнення українців. Просто їх значно менше, або ж вони не такі активні, винахідливі чи не подають заявки, аби їх рекорди фіксували.

Зірки без зіркової хвороби

На святковій події все пройшло за традиціями нагороджень – ведучий, музика, медіа та спалахи фотоапаратів.

Самі ж рекордсмени наче і не відчували себе зірками. Принаймні, на перший погляд цього не видно. Деякі з них з острахом підходили до камер та журналістів.

Героїв книги навіть важко було вирізнити з-поміж інших. Хіба що за відповідним бейджем. Або ж за рекордом, якщо він кидається в очі. Наприклад, жінку з найдовшим в Україні волоссям важко не помітити.

1Дівчина з найдовшим волоссям в Україні - 2 метри 21 сантиметр. Фото автора

Ганна Янко з Черкас розповідає, що не підстригається вже 28 років. За цей час її волосся стало довшим за її зріст та виросло до 2 метрів 21 сантиметра. Під час нагородження вона позує для фотографів, але дуже обережно, бо боїться, аби на її волосся не наступили. Коли її запитують, чи не хоче вона підстригтись, жінка жахається:Ганна Янко з Черкас розповідає, що не підстригається вже 28 років. За цей час її волосся стало довшим за її зріст та виросло до 2 метрів 21 сантиметра.

– Ви що! Це моя гордість і скарб, – каже вона.

Своєрідний червоно-чорний образ на презентації у Надії Комарової, яка збирає "репродукції" божих корівок. Її колекція бедриків налічує 3857 предметів.

2

Жінка збирає божих корівок.

Надія каже, що у її колекції багато хенд мейду і є унікальні речі, зібрані по всьому світу. Рекордсменка демонструє срібне кільце на пальці у вигляді соняха ручної роботи.

Комарова зазначає, що її рекорд фіксувався більше року тому, а зараз у неї вже більше 10 тисяч соняхів і її колекція – найбільша у світі. Тож вона подала заявку на книгу рекордів Гіннеса.Надія каже, що у її колекції багато хенд мейду і є унікальні речі, зібрані по всьому світу. Рекордсменка демонструє срібне кільце на пальці у вигляді соняха ручної роботи.

– Вже приблизно п’ять з половиною років я цим займаюсь. Спочатку це було просто для себе, для душі. Я дуже люблю соняхів. Чому – не знаю, але у мене вони всюди. Колекція поповнюється щодня. Коли люди дізнались, що я їду на вручення, мені щодня надсилали соняхів, – розповідає вона.

Свою нагороду отримала і молода сім’я з малюком на руках. Це – Марія Гафіца та Павло Клець. Вони є рекордсменами у найдовшому спуску на тролеї за допомогою кріплень у шкірі спини. Пара пролетіла 532 метри над Дніпром від Арки Дружби народів до Труханова острова зі швидкістю до 60 кілометрів на годину.

Марія розповідає, що рекорд фіксували під час їх першого проїзду. Тим часом зараз вони спускаються таким способом у стандартному режимі.

– Зараз ми людей спускаємо на крюках. Це вже стандартна розвага в колі любителів підвішувань. Ми вже років п’ять практикуємо експерименти зі шкірою через підвішування. Це немов своєрідна медитація. У нас є мрія причепити до спини два маленьких літачки. Ми б з чоловіком обнявшись йшли, а літачки злітали– каже Марія Гафіца.

Серед присутніх на презентації – ведучі "Свого радіо Андрія Кузьменка" Юлія Карпова та Дмитро Єгоров. Їх рекорд – це радіомарафон, який тривав 58 годин 40 хвилин 5 секунд.

Вони стартували 17 серпня 2015 року на день народження Кузьми Скрябіна. Були у ефірі без зупинок, але перевершити світовий рекорд не змогли.

Єгоров каже, що марафон присвятили Кузьменку, бо з ним не встигли втілити ідею в життя. Але поки про повторення подібного Карпова та Єгоров навіть не думають.

3

На презентації книги "Національний реєстр рекордів України-2016". Фото автора

До героїв книги підходить жінка зі світлим волоссям. Це Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів. Вона розповідає, що дорожить кожним досягненням, кожним рекордсменом.

– Це показує, як людина йшла до своєї мети, як вона вірила в себе, як не здавалась. Це 400 історій, на яких можна виховувати дітей. Я всіх героїв люблю, для мене це частина життя. Кожен із них гідний, аби ними пишались, – каже Вєтрова.

Вона додає, що представництва Національного реєстру рекордів планують створювати в різних точках по всьому світу. Зараз вже відкрито представництво у країнах східної Азії зі штаб-квартирою в Ізмірі, у Туреччині. Також у планах створення національного реєстру країн Прибалтики, Молдови та Білорусі.

400 рекордів, безліч номінацій

Цього року презентували вже третє видання "Національного реєстру рекордів", а сам проект існує з 2010 року. Досягнення українців складали у повні томи у 2012 та 2014 роках.

Цього року книга вийшла накладом у 3 тисячі екземплярів. Левову частку примірників продали на аукціоні, гроші віддадуть на благодійність.

Коли мова йде про досягнення, то на думку механічно приходить у першу чергу спорт. Звичайно, таких рекордів у книзі багато.

Наприклад, найбільша кількість віджимань від підлоги на двох руках за 30 секунд – 47 разів, максимальний час утримання тіла в позиції "Прапорець" – 44 секунди, максимальний час утримання тіла за допомогою хвата зубами – 4 хвилини 15 секунд, найвищий стрибок на скейтборді з плоскої поверхні – 80 сантиметрів, найтриваліший безперервний футбольний марафон – більше 12 годин.

4

В Україні тепер є свій Ван Дамм. Одесит протримав такий шпагат 1 хвилину 20 секунд.

Фото із сайту НРР

Там є також наймасовіший забіг за кількістю зареєстрованих учасників. Таким став "МТС Харківського міжнародного марафону", в якому зареєструвались більше 10 тисяч бажаючих. Та багато інших.

Проте крім спортивного розділу "Національний реєстр рекордів України-2016" містить більше десяти інших, які демонструють вигадливість та талановитість українців.

Дуже масова за кількістю рекордів категорія "Мистецтво".

З цікавинок тут "Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну", яка налічує 509 екземплярів.

5

Колекція анімаційних персонажів з пластиліну, яка налічує 509 екземплярів. Фото із сайту НРР

Або ж "Сукня з найбільшої кількості кавових зерен". Для її виготовлення знадобилось більше 26 тисяч зерняток, важить вбрання 4,5 кілограми.

Ще один рекорд – "Найбільше зображення прапора України, створене відбитками пальців". До нього долучились близько 4 тисяч дітей.

До речі, є у книзі і найбільший намальований на бетонній поверхні прапор України – це той, що створили на Оболонській набережній у столиці. На його створення пішло 500 літрів фарби.

6

Найбільший намальований на бетонній поверхні прапор України. Фото apassionat-a.livejournal.com

Найбільша площа графіті на житловій будівлі, як виявилось, знаходиться у Харкові. Це – 17-метровий портрет Тараса Шевченка 43 метри заввишки та 12 завширшки. Малювали Кобзаря майже три тижні.

Найбільший художній розпис мурал-арт знаходиться у внутрішньому дворику готелю "Geneva City" у Одесі.

Найдовший петриківський розпис в Україні знайшли на базі батальйону "Азов" в Урзуфі Донецької області. Причому, якщо бетонну огорожу розписала художниця Ольга Черемушкіна, то ворота – боєць Олександр Канібор.

7

Найдовший петриківський розпис в Україні знайшли на базі батальйону "Азов". Фото із сайту НРР

Рекордів українці справді встановлюють дуже багато. Лише у цьому розділі є і найбільша світлова інсталяція, і фотомозаїка з найбільшої кількості селфі, і книга ручної роботи, до створення якої долучилось 1070 співавторів, і інсталяція тризуба з шурупів, і малюнки, і вишивки, і рушники. І все це – найбільше, найдовше та найрекордніше.

З книги стає зрозуміло, що найвищий українець має зріст 219,5 сантиметрів, а найдовші жіночі ноги сягають 126 сантиметрів.

Найдовша волосина у бровах – є навіть і такий рекорд, – 11,8 сантиметрів. Таку має киянин Олександр Крепа.

8

Найстаріший собака України - Фантик. Йому 18 років, це приблизно 126 людських років.

Фото із сайту НРР

У окремій категорії "Діти" найменша рекордсменка – Варвара Медвідь, яка у рік та сім місяців стала на роликові ковзани.

Маленьких рекордсменів на презентацію прийшло лише кілька. Серед них наймолодший роуп-джампер Даниїл Дудник, який стрибнув із Пішоходного мосту в п’ять років.

Та наймолодший мотоцикліст Тимур Кулєшов, що встановив рекорд ще у два роки, проїхавши смугу із перешкодами.

Найстарший український рекордсмен – Михайло Хусківадзе, який у 95 років продовжує бути тренером зі стрільби з лука.

9

Найстарший український рекордсмен. Фото із сайту НРР

Окрім цього серед рекордів-2016 – мінімальний час складання кубика Рубіка ногами, найбільша маса пасажирського вагону, зміщена зубами.

Є найменші рекорди. Наприклад, шашлик, суші та чізкейк, розміри яких не перевищують сантиметра.

Є кількісні. Під час етно-гастрономічного фестивалю "Галицька дефіляда" у Тернополі зварили 434 літри зеленого борщу. Тонну "Олів’є" приготували для солдатів. У одному з харківських ресторанів гості випили 164 літри пива.

10

Гастрономічний рекорд - найдовший гарбузовий пиріг. Фото із сайту НРР

Переглядаючи книгу з рекордами, здається, що можливості українців дійсно безмежні.

Ті, хто започаткував проект, кажуть, що їх мета – перевершити книгу Гіннеса. І це цілком реальна мета.

Джерело: УПЖ