Logo
12 Листопада 2021, 13:27

На сесії обласної ради розглянули звернення до центральної влади щодо недопущення підвищення тарифів

Як раніше Типовий Франківськ повідомляв, сьогодні відбувається десята сесія Івано-Франківської обласної ради. На розгляд президії обласної ради рекомендується 66 питань та різне.

На початку засідання депутатам було  запропоновано схвалити низку звернень до центральних органів державної влади.

Серед них прозвучало  звернення до Президента України, Верховної ради України, Кабінету міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення.

Голова комісії обласної ради з питань комунального майна Очкор Ігор у сесійній залі озвучив звернення у якому було зазначено: «Представляючи інтереси громадян глибоко обурені ситуацією, щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення».

Представники органів державної виконавчої влади відкрито анонсують підвищення тарифів для населення. По нових платіжках українці в котре відчують реальну турботу та підтримку у лапках від найвищих керманичів держави.

«Вважаємо, недопустимим спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідно на місцеві бюджети», - йдеться у зверненні.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій населенням для компенсацій підвищення тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій, тим, хто їх потребує відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги, але навіть попри такі обмеження кошти передбачені субсидією використані на 90% .

Івано-Франківська обласна рада висловлює глибоку стурбованість щодо необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагають від центральної влади:

• Вжити відповідних заходів для протидії монопольного підвищення тарифів, забезпечити встановленого обґрунтованого рівня тарифів і не допустити їх підвищення в майбутньому;

• Не перекладати відповідальність за оплату житлових комунальних послуг на органи місцевого самоврядування;

• Врахувати державний бюджет на 2022 рік достатньо обсяг коштів для захисту громадян і місцевих громад для підвищення тарифів;

• Спрямувати на виплату субсидій громадян необхідний обсяг коштів;

• Для фінансування зазначити видатки використати фінансову допомогу надану міжнародного валютного фонду.

За дане звернення проголосували більшість депутатів з сесійної зали. Рішення прийнято!