На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» спостерігають неочікуване повернення пінгвінів дженту, які покинули її околиці у травні.
Про це ідеться на сторінці «Національний антарктичний науковий центр» у Фейсбук, пише Типовий Франківськ.
"Пам’ятаєте, як в кінці травня ми писали про останнього пінгвіна, який залишив нашу станцію «Академік Вернадський» і поплив у вирій, де тепліше? Так ось, сьогодні на станції зафіксували п’ять пінгвінів, які неочікувано для цього періоду року (а нагадуємо, зараз в Антарктиді розпал зими, відповідає початку лютого у нас) повернулися. Це пінгвіни дженту або субантарктичні, які є типовими мешканцями острову Галіндез, де розташована наша станція, у всі сезони, крім зими", - ідеться у дописі.
Тепер же на станції зафіксували п’ять пінгвінів, які несподівано для цієї пори року повернулися.
За словами біолога 25-ої УАЕ Александр Салганский (Alexandr Salgansky) зазвичай масове повернення пінгвінів на острів спостерігається у другій половині жовтня (відповідає квітню у нашій півкулі). У попередні роки острів взимку був майже весь скутий кригою, зими були сніжні і люті, але цього року зима видалась аномально теплою – висота снігового покриву 46 см (для порівняння – два роки тому в такий само час ця цифра була втричі більшою – 151 см, у 2019 – 130 см). Вдень сніг тане, денна температура на станції плюсова – сьогодні +2,3 С°, а вчора цілих +4,1 С°.
Світ змінюється, і пінгвіни адаптуються до нових умов – навіть швидше, аніж ми вчимось ці умови прогнозувати…