Logo
4 Березня 2015, 14:47

На Вічевому майдані франківці під акомпанемент відомого українського скрипаля виконали Гімн України (ФОТО)

Сьогодні, 4 березня, в Івано-Франківську відбувся флеш-мобз нагоди 200-річчя з Дня народження автора музики національного символу українців Михайла Вербицького.  

2

На Вічевому майдані відомий український скрипаль Кирило Стеценко разом із франківськими колегами та мешканцями виконали гімн Украни.

«Це такий своєрідний флеш-моб, громадська ініціатива, яка стати всеукраїнською акцією, але на жаль мало часу було на підготовку. В такий спосіб ми хочемо відзначити 200-річчя українського композитора Михайла Вербицького, який є автором Гімну України. Він є одним з корифеїв української композиторської школи, священник, ромадський діяч», – Розповів директор Івано-Франківської обласної філармонії Андрій Савка.

Участь у флеш-мобі взяв відомий український скрипаль Кирило Стеценко, який сьогодні матиму концерт в обласній філармонії.

«Якраз сьогодні, 4 березня, день народження нашого великого ще недооціненого композитора Михайла Вербицького. Якби він не написав 9 симфоній, багато музики до водевілі, вокальних творів, чудові церковні хорові твори… Але якби він написав лише один твір – Гімн України, то він вже би був великим. Тому, що це не просто Гімн України. Це один з найкращих у світі гімнів з точки зору музичних творів. Не кажучи вже про те, які емоції і який щем у душі викликає ця музика в душі кожного українця», – зазначив Кирило Стеценко.

Одним виконанням Гімну флеш-моб не обмежився, для публіки зіграли ще й «Червону руту» Володимира Івасюка та гуцульські мотиви.

1

3

4

5

6

7

8

10

9

11

12

13

15

16