Logo
24 Жовтня 2019, 16:03

На закупівлю обладнання в ЦМКЛ виділять 400 тисяч євро

Сьогодні у місті відбулася конференція з нагоди відкриття проєкту "Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній Румунії-Україні".

Він розпочався 1 жовтня цього року та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, пише Типовий Франківськ з посиланням на сайт міського голови.

Старту проєкту передували 2,5 роки спільної роботи.  Було багато зустрічей як у Івано-Франківську, так і в румунському Сігеті-Мармацієй. Адже для реалізації треба було краще зрозуміти, як працюють лікарні в обох містах. Загальна сума проєкту – 980 тисяч євро. З них 400 – України, а решту – румунського партнера, адже вони є лідерами проекту.

Партнери з Румунії називають цю зустріч святковою. Керівник міської лікарні Сігету-Мармацієй Дункан Даніель Раду подякував міській раді за розуміння важливості цього проєкту. Та наголосив, що найбільшу перевагу від втілення проєкту отримають не лікарі чи влада, а саме пацієнти.

В основному у Івано-Франківську за проєктом планують переобладнати лікувальні відділення – реанімацію, офтальмологію, лабораторію. Адже лікарні дуже потрібен мікроскоп для офтальмології. Вони є у лікарні та вже давно застаріли. Щоб робити якісні операції, потрібен новий, значно потужніший. Також треба й лабораторне обладнання, та обладнання для реанімації.

За словами директора Центральної міської клінічної лікарні Тараса Масляка, попереду ще багато роботи. Адже для закупівлі потрібного обладнання буде оголошено міжнародний тендер.

"Це з одної сторони початок проекту, а з іншої – його завершення. Адже разом з нашими партнерами над ним ми працювали 2,5 роки. Нове обладнання дозволить надавати якісніші медичні послуги у наші лікарні. Крім того, це дозволить зняти навантаження з міського бюджету ", – додав Тарас Масляк.

Крім цього, Центральна міська лікарня очікує на результати ще двох грантових заявок – "Лікарня без інфекцій" та Інфраструктурний грант на будівництво консультативно-діагностичного відділення невідкладної медичної допомоги.