Logo
14 Квітня 2021, 19:03

На зведення музею-дзбана на Косівщині виділили понад 12 мільйонів гривень

На Прикарпатті в межах «Великого будівництва» зведуть культурно-мистецький центр «Дзбан», на нього виділили понад 12 млн гривень.

Про це повідомив керівник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко на своїй сторінці у Фейсбуці. 

"Маємо дві туристичні перемоги! 6000 тис. — будівля Музею писанкового розпису на вул. Чорновола, 43, у м. Коломиї — капітальний ремонт
12 788,486 тис. — культурно-мистецький центр “Дзбан” по вул. Миру у с. Старий Косів Косівського району в рамках проекту “Створення культурно-мистецького туристичного комплексу “Мальований дзбан” в селах Вербовець та Старий Косів Косівського району — нове будівництво", - йдеться в дописі.

Про це йдеться у розпорядженні уряду.

Про інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
 
1. Затвердити перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2021 р., що додається.

2. Міністерству розвитку громад та територій забезпечити погодження розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку за адміністративно-територіальними одиницями та інвестиційними програмами і проектами регіонального розвитку з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

На території Косівщини впродовж століть процвітало гончарство. Зараз тут функціонують кахельні цехи, майстерні, де задіяно понад 150 осіб. Косівська мальована кераміка є цікавим брендом Карпатського регіону, який привертає увагу поціновувачів із багатьох країн світу. Саме такий креативний проєкт «Культурно-мистецький центр «Дзбан», що символізує традиційну форму у місцевій кераміці, покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та підвищити економічну спроможність краю.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку туристичної інфраструктури, збереженню автентичних народних ремесел, зокрема, Косівської кераміки, самовираженості мешканців краю, розширенню туристично-рекреаційної зони Косівщини, розвитку підприємництва, зростанню економічно-інвестиційної привабливості регіону, залученню додаткових коштів в економіку регіону.