Logo
14 Січня 2020, 14:49

Надбавка до зарплати та вищі категорії: прикарпатські вчителі можуть пройти педагогічну сертифікацію

У 2020 році відбудеться Сертифікація педагогічних працівників –  Державною службою якості освіти.

Як зазначають в обласному управлінні Державної служби якості освіти, метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентного навчання і новими освітніми технологіями.

Слід зазначити, що педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме:

1) незалежне тестування учасників сертифікації;
2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Що нового у порівнянні з минулим роком?

Цьогоріч сертифікацію в Івано-Франківській області зможуть пройти 81 педагог (2019 рік – 41 педагог).

Змінено порядок етапів сертифікації. Першим - буде незалежне тестування (ЗНО для вчителів). Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Допуск докожного наступного етапу сертифікації отримають лише ті педагоги, які успішно пройшли попередній етап.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів з 15 по 31 січня 2020 року, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років, на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.

Документи можна надіслати рекомендованим листом (поштове відправлення), дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті або доставити власноруч до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Детальніше про документи, які потрібно подати для реєстрації, можна дізнатися у відповідному Положенні про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1190 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1094).

Педагоги, які пройдуть сертифікацію на три роки отримають доплату до зарплати розміром 20 відсотків.

Більш того, цих учителів розглядатимуть як першочергових кандидатів у експерти в наступні роки – і під час сертифікації, і при проведенні інституційних аудитів.

Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації чергової (позачергової) із присвоєнням наступної кваліфікаційної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.

Водночас неуспішне проходження сертифікації ніяк не вплине на результати чергової атестації, на підтвердження наявної чи присвоєння наступної категорії, продовження роботи вчителя на відповідній посаді чи застосування до нього будь-­яких заходів адміністративного впливу.