Logo
30 Листопада 2016, 18:40

Найвидатніші світлини за версією журналу Time (ФОТО)

Журнал Time зібрав на одному сайті 100 найбільш значущих фотографій в історії людства. Ми пропонуємо вам кілька фотографій для ознайомлення. 

Чоловік і танки

1

Фотограф Джефф Уайденер зробив цю світлину з балкону готелю в Пекіні. Це був день після різні на площі Тяньаньмень, коли китайські війська атакували продемократичних демонстрантів, котрі розбили тут табір. Поки Джефф знімав випадкових перехожих, колона танків почала рух площею. Раптом перед ними зупинився чоловік і почав розмахувати руками, відмовляючись відійти. Танки намагалися його об'їхати, однак він постійно опинявся на їхньому шляху. Джефф думав, що чоловіка вб'ють, однак військові не стріляли, його просто забрали з дороги і танки продовжили свій рух. Цей чоловік став символом опору тоталітарним режимам по всьому світу.

Схід Землі

2

24 грудня 1968, рівно через 75 годин, 48 хвилин і 41 секунд після старту з мису Канаверал, Аполлон-8 став першим пілотованим космічним кораблем, котрий здійснив посадку на Місяці. Астронавти Френк Борман, Ловелл і Білл Андерс вийшли на місячну орбіту в переддень Різдва. І раптом перед їхніми очима постала неперевершена картина - на горизонті повільно почали з'являтися обриси блакитної планети...

Партизан-герой

3

Альберто Корда зробив фото кубинського революціонера Че Гевари, коли в Гавані вибухнув корабель, в результаті чого загинуло багато людей. Під час промови Фіделя Кастро, присвяченій цій події, вся увага фотографа була звернена саме на голову уряду. Хоча він і зробив кілька кадрів молодого союзника, знімки не були опубліковані газетою і залишалися нікому невідомими аж до смерті Че Гевари в Болівії. Кубинська влада представила його як мученика і героя їхнього руху, а фото Корди стало його культовим символом.

День D

4

Роберт Капа був єдиним фотографом, який висадився з військами на пляжі Омаха-Біч під час славнозвісного Дня D. Солдат, зображений на фото, рядовий Х'юстон Райлі. Після того, як нацисти обстріляли його десантний корабель, він стрибнув у глибоку воду і йшов по дну, поки міг тримати дихання. 22-річному солдату знадобилося близько півгодини, щоб дістатися до берега Нормандії під обстрілом.

Катастрофа Гінденбурга

5

Дирижаблі були символом багатства і влади. Прибуття цих небесних кораблів завжди було новиною, тому Сем Шері зі служби Міжнародних новин чекав на велетенський Гінденбург, котрий дрейфував з Франкфурта до Нью Джерсі. Раптово натовп побачив, як гігант загорівся. Полум'я швидко поглинуло дирижабль, забравши життя 36 осіб. Шері був одним з майже двох десятків фотографів, які документували трагедію. Але це його світлина стала найвідомішою і розійшлася на передових сторінках газет всього світу.

Монах у вогні

6

У 1963 році фотограф Associated Press Малкольм Браун зробив знімок монаха Тіч Куанг Дука, котрий підпалив себе на одній з вулиць Сайгону. Малкольму повідомили, що відбудеться якась подія на знак протесту проти жахливого ставлення до буддистів з боку уряду президента Нго Дінь З'єма. Прибувши на місце він побачив як два молодика обливають бензином старшого монаха. Щойно він зрозумів, що тут відбувається, він почав фотографувати.

Підняття прапору над Рейхстагом

7

"Це те, на що я чекав 1 400 днів" - сказав український фотограф Євген Халдей, коли дивився на руїни Берліна 2 травня 1945 року. Після чотирьох років бойових дій і фотографування по всій Східній Європі, червоноармієць прибув у серце батьківщини нацистів, озброєний масивний радянським прапором, який його дядько зшив з трьох червоних скатертин. У Берліні він і ще троє солдат видерлися на будівлю парламенту. Фото, котре вони зробили, хоч і постановочне, стало символом патріотизму і перемоги. До речі, одним із солдат, які розмістили радянський прапор над Рейхстагом, був українець Олексій Берест.

Підняття прапору над Іодзімою

8

Це всього лише острів за 760 миль на південь від Токіо, який блокував марш союзників по Японії. Іодзіма була потрібна американцям для облаштування авіабази, але японці спритно відбивалися від нападів. На п'ятий день битви морські піхотинці захопили Сурібаті. Американський прапор підняли швидко, але командир попросив знайти більше полотно, щоби надихнути своїх людей і деморалізувати противників. Фото належить Джо Розенталю. До речі, одним із солдат, зображених на фотографії, був українець Михайло Стренк.

Перше фото, зроблене мобільним телефоном

9

Нудьга може стати потужним стимулом. У 1997 році Філіп Кан застряг в пологовому відділенні Північної Каліфорнії. Дружина вигнала розробника програмного забезпечення з палати, коли почалися пологи. Щоби не нудьгувати, Кан змайстрував нашвидкуруч пристрій, який дозволив моментально надіслати фото його новонародженої дочки друзям і родині в режимі реального часу. Пристрій був дуже сирим: цифрова камера підключена до мобільного телефону, синхронізувалася за допомогою кількох рядків коду, які він написав на своєму ноутбуці в лікарні. Але ефект змінив світ! Незабаром Кан удосконалив свій прототип, а у 2000 році компанія Sharp використала його для створення першого телефону з вбудованою камерою.

Оскарівське селфі

10

На цьому фото зібрані одні з найвідоміших зірок сучасності. У 2014 році ведуча церемонії Еллен ДеДженерес зібрала номінантів і переможців премії, аби зробити зіркове селфі. Фото, розміщене Еллен у Twitter, одразу ж зібрало більше 3 млн. ретвіттів. Переглянути повну підбірку фото, а також дізнатися цікаві історії, котрі стоять за кожною із них, ви можете тут100photos.time.com

UaModna