Під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, за участі заступника голови ОДА Василя Івасика, народного депутата України Едуарда Прощука, керівників структурних підрозділів ОДА, експертів та науковців відбулася нарада щодо ситуації на Домбровському кар’єрі та прилеглих об’єктах, що на території Калуського району.
Учасники заходу обговорили проблемні питання Домбровського кар’єру та прилеглих об’єктів – хвостосховищ, солевідвалів та шляхи їх вирішення, інформують в ІФ ОДА.
Зазначалося, що для вирішення питання варто прийняти державну програму, яка була б постійним джерелом фінансування для виконання природоохоронних заходів у зоні Домбровського кар’єру, а також проводити постійні моніторингові дослідження ситуації.
Першим етапом мають стати наукові підтвердження сучасного стану Домбровського кар’єру, хвостосховищ, солевідвалів, карстових утворень і полігону гексахлорбензолу, визначення обсягу і джерел фінансування.
На запрошення народного депутата Едуарда Прощука у нараді взяв участь Григорій Шматков – екологічний аудитор, радник голови екологічного комітету.
«При розгляді проблеми Домбровського кар'єру важливо почути фаховий висновок експертів. Масштабна робота щодо цього вже проведена науковцями Прикарпаття. Дуже вдячний, що на моє запрошення долучитись до обговорення ситуації на кар'єрі й прилеглих об'єктах відгукнувся Григорій Шматков – радник голови екологічного комітету, фахівець у сфері екоаудиту. Профіль його діяльності дозволяє зробити оцінку техногенного ризику на кар'єрі та прилеглих територіях. Адже спершу потрібно зрозуміти ситуацію, а потім розробляти протокол її вирішення», – зазначив народний депутат Едуард Прощук.
Нагадаємо, Едуард Прощук ініціював виїзне засідання Комітету екологічної політики та природокористування на Прикарпаття для розгляду ситуації на Домбровському кар'єрі.
Довідка:
Григорій Шматков – академік, доктор біологічних наук, екологічний аудитор. Брав активну участь у створенні першої в Україні системи екологічного моніторингу (СЕМ «Придніпров’я»), а також «Екологічної карти області», «Екологічного атласу області» тощо.
Наукові інтереси пов’язані з дослідженням впливу підприємств різних галузей на навколишнє середовище, оцінкою техногенного ризику, розробленням систем екологічного моніторингу, та на їх основі пошуку оптимальних форм управління екологічною безпекою.