Logo
22 Липня 2021, 12:12

Наслідки негоди на Прикарпатті : знову підтоплені села

Івано-Франківщину заливає дощами. За 21 липня в області піднявся рівень води в річках, що зумовило підтоплення деяких сіл.

Як зазначає Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації, на Прикарпатті зафіксовано такі наслідки негоди:

На Калущині

Зокрема, в селі Верхня внаслідок підйому рівня води річки Болохівка підтопило автодорогу Верхня-Станькова-Довгий Войнилів, а також шість дворогосподарств.

Рівень води спадає, підтопленою залишається автодорога протяжністю близько 50 м, де рівень води становить 15-20 см.

Того ж дня, водою річки Сівка між селами Мошківці та Сівка-Войнилівська о 15.00 відбувся перелив води (15-20 см.) через тимчасово споруджений автомобільний переїзд (залізобетонна плита довжиною 8 м), основний міст було зруйновано під час повені у 2008 р. В селі Мошківці проживає 145 осіб.

На Рожнятівщині

Зокрема, в смт. Перегінське водою річки Радова в ніч на 21 липня розмито ґрунтову дорогу, яка проходить по березі річки протяжністю близько 40 м. обмежено проїзд до п’яти дворогосподарств, в яких проживає 30 осіб. 

У селі Нижній Струтинь в урочищі “Підгора” внаслідок підйому рівня води в ніч на 21 липня було пошкоджено та частково зруйновано лівий берег річки Чечва протяжністю 100 м.

Зокрема, зруйновано частину комунальної дороги по вулиці Зарічна, яка проходить по березі річки протяжністю 30 метрів. Відтак відсутнє транспортне сполучення до 27 дворогосподарств, в яких проживає 70 осіб, можливий піший захід через сільгоспугіддя.

На Косівщині

У селі Уторопи (Яблунівська ТГ) водою місцевого потічка «Насарат» в ніч на 21 липня було пошкоджено залізобетонну опору та шутровий насип при підході до металевого автомобільного мосту.

Проїзд для транспортних засобів обмежено до п’яти дворогосподарств, в яких проживає 20 осіб, можливий піший прохід по мосту.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.