Logo
1 Серпня 2020, 10:03

Нацбанк прогнозує прискорення інфляції до кінця року

Національний банк України оцінив спад ВВП у другому кварталі 2020 року на рівні 11% в річному вимірі.

Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора, пише Уніан.

Основними чинниками стали повномасштабні карантинні обмеження окремих видів діяльності, а також скорочення виробництва в сільському господарстві через більш пізній початок жнив. Відзначається, що заохочувальні заходи Національного банку та уряду підтримали бізнес-активність і приватне споживання.

«З послабленням карантинних заходів вже з травня почалося поступове відновлення як внутрішньої, так і світової економічної активності. Останнє підтримало зростання цін на світових товарних ринках. До повноцінної роботи вже повернулися більшість вітчизняних підприємств найбільш постраждалого під час коронакризи сектора послуг», - йдеться у звіті.

Згідно з документом, споживча інфляція наприкінці другого кварталу зросла до 2,4% у червні, проте все ще знаходилась на нижній межі цільового діапазону 5% ± 1 п. п. Головними факторами прискорення інфляції наприкінці кварталу НБУ називає подорожчання окремих сирих продуктів харчування через несприятливі погодні умови, а також погіршення інфляційних очікувань бізнесу і населення.

При цьому в Нацбанку прогнозують прискорення інфляції у другому півріччі 2020 року та очікують, що на кінець року вона становитиме 4,7% в річному вимірі.

«По-перше, це буде визначатися м'якою монетарною та фіскальною політикою, які підтримають споживчий попит і ділову активність. По-друге, позначиться на цінах подорожчання енергоносіїв, а також найгірший урожай фруктів», - сказано в інфляційному звіті.