Logo
16 Лютого 2015, 21:27

Нацбанк вводить в обіг монети, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні та Революції Гідності (ФОТО)

18 лютого Національний банк України введе в обіг три пам’ятні монети із серії “Героям Майдану”: “Євромайдан”, “Небесна Сотня” і “Революція Гідності”. Кожна монета рифлена, номіналом п’ять гривень і тиражем по 50 тисяч штук. 

Про це повідомляють на сайті Національного банку України.

1. Євромайдан

майдан1

майдан2

Присвячена протестним акціям, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року – лютого 2014 рокуі були наповнені прагненням до змін, європейського напряму розвитку нашої держави.

На аверсі монети на рельєфному тлі, стилізованому під прапор, що розвивається, розміщено: угорі напис Україна, ліворуч від якого – малий Державний Герб України; номінал 5 грн. та рік карбування монети 2015 (ліворуч); логотип Монетного двору Національного банку України (унизу); у центрі, у квадраті, утвореному з напису – цитати зі статті 5 Конституції України: носієм сувернітету/і єдиним джерелом/влади в Україні/є народ, зображено фрагмент віча.

На реверсі монети розміщено символічну композицію: на тлі прапора Європейського Союзу рука, стиснута в кулак, тримає Державний Прапор України (прапори зображено з використанням тамподруку), ліворуч напис Євромайдан.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій Скульптор: Іваненко Святослав, Чайковський Роман

2. Небесна Сотня

сотня1

сотня2

Присвячена пам`яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких здійснив особистий подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши найцінніше – своє життя за нову відроджену Україну.

На аверсі монети розміщено: на тлі бруківки угорі напис Україна, під яким – малий Державний Герб України; розкладені на бруківці гвоздики, що символізують пролиту кров героїв, напис Герої/не вмирають!, на дзеркальному тлі ліворуч – номінал 5 грн. і рік карбування монети 2015; праворуч – логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено композицію: унизу свічки, полум`я яких піднімається вгору на тлі синьо-жовтого (використано тамподрук) Державного Прапора України і символізує душі героїв, угорі на дзеркальному тлі стилізований напис – Небесна/Сотня.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій Скульптор: Атаманчук Володимир, Дем`яненко Анатолій

3. Революція Гідності

гідність1

гідність2

Присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини.

На аверсі монети на дзеркальному тлі дзвона розміщено: угорі напис – Україна, під яким зображено учасника подій; на рельєфному тлі монети у вигляді полум`я розміщено: малий Державний Герб України (праворуч) та номінал 5 грн., рік карбування монети 2015, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монети зображено композицію у формі хреста: один із фрагментів подій – силове протистояння (використано тамподрук), угорі стилізований напис – Революція/Гідності.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій Скульптор: Іваненко Святослав