Logo
29 Вересня 2020, 20:33

Національною премією відзначили сквер у середмісті Франківська

У номінації «Кращий реалізований об'єкт громадського простору» у категорії «Сквери, бульвари» дипломом та пам’ятним знаком лауреата ІІІ ступеню відзначений «Сквер із пам’ятним знаком на честь першої української церкви Святого Воскресіння (1670) в Івано-Франківську», який був виконаний авторським колективом у складі скульптора Степана Федорина, архітектора Володимира Гайдара, а також співавтора та представника організації виконавця робіт з виготовлення пам’ятного знаку Сергія Полуботька.

Про це повідомляє Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради, пише Типовий Франківськ.

У суботу, 26 вересня, у Львові відбулося вручення нагород переможцям. Варто додати, що оцінювало номінантів Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну поважне міжнародне журі. До його складу входили відомі урбаністи, ландшафтні архітектори та дизайнери з Латвії, Ірландії, Бельгії та України.

Ідея пам’ятного знаку Першій українській церкві в Івано-Франківську полягає в створенні візуального «повітряного» образу силуету церкви, утвореного взаємним перетином чотирьох вертикальних металевих листів з наскрізними прорізами заданої конфігурації. Колір та фактура скульптурної композиції – природній колір кородованої сталі, рівномірність якого забезпечена спеціальною обробкою кислотою.

В контексті встановлення пам’ятного знаку і було розроблено та виконано проєкт комплексної реконструкції скверу, композиційним центром якого є власне пам’ятний знак, розташований на перетині пішохідних доріжок. Основна композиційна вісь сприйняття зорієнтована на пішохідну доріжку, що веде до площі Ринок, перпендикулярно до проїжджої частини. Фоном для скульптурної композиції є існуюча забудова вул. Страчених та Вірменської.

Пам’ятний знак і сквер на місці, де була перша церква в Станіславові, було облаштовано до 350-річчя Івано-Франківська. У 2019 році композицію було доповнено копією наріжного каменю церкви та анотаційним стендом.