Logo
12 Червня 2016, 15:30

Науковець ІФНМУ виконує унікальні для Івано-Франківська операції (ФОТО)

Нещодавно керівник навчально-практичного Центру Слуху ІФНМУ Роман Фіщук провів операції на вусі, а лікарі-інтерни Остап Оріщак і Мирослава Пилип’юк асистували йому. Такі хірургічні втручання в Україні виконують лише кілька медиків – у Києві та в Дніпропетровську. Однак відтепер ця медична послуга стала доступною і в Івано-Франківську.

 1

Як уже повідомлялося на сайті ІФНМУ, протягом травня в рамках співпраці між медуніверситетом та міжнародною благодійною організацією «Global ENT Outreach» з освітнім візитом Івано-Франківськ відвідав професор медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник «Global ENT Outreach» Річард Вагнер. Саме в рамках цієї співпраці молоді науковці ІФНМУ мали змогу провести операції на вусі – на відновлення слуху та видалення доброякісних пухлин з середнього вуха.

Приблизно 5% населення світу страждають недугами вуха і потребують хірургічного втручання, така ж статистика і в Україні. Основна причина – пізнє діагностування, зазвичай, з вини пацієнтів, які недбало ставляться до лікування хвороби.

Протягом трьох тижнів в Івано-Франківську безкоштовну хірургічну допомогу отримали 50 осіб з різних куточків України. Всі процедури, які проводили українські фахівці під супроводом американського професора транслювались на екрані, а іноземний отохірург коментував їх. Всі бажаючі також отримали консультації Річарда Вагнера, які він надавав у навчально-практичному Центрі Слуху ІФНМУ.

«Операції на вусі є мало не унікальною послугою, – розповідає Роман Фіщук. – Справа в тому, що ті кілька українських медиків, які професійно вміють це робити, не поспішають ділитися досвідом. Окрім цього, для проведення такого хірургічного втручання необхідне ще й додаткове спеціальне обладнання».

Незважаючи на такі перепони, відтепер операції на вусі почали виконувати і в Івано-Франківську. Складні хірургічні втручання проводить Роман Фіщук на базі Центральної міської клінічної лікарні. Потрібне обладнання медику вдалося отримати з різних іноземних джерел: завдяки допомозі американського професора Річарда Вагнера та представників британського благодійного фонду.

2

3

4

5