Logo
25 Квітня 2021, 11:44

Науковці пропонують людям, які втратили нюх через COVID-19, знову «натренувати» його

Група міжнародних вчених запропонувала людям, які перехворіли на COVID-19 та втратили нюх, повернути його за кілька місяців спеціальних тренувань. Вчені кажуть, що цей спосіб набагато безпечніший за вживання стероїдів для повернення нюху.

Втрата нюху є одним з найпоширеніших наслідків коронавірусної інфекції, як і підвищення температури та постійний кашель. У більшості людей нюх відновлюється доволі швидко після одужання. Однак є і випадки, коли для цього потрібно кілька тижнів.

Одним з методів лікування тимчасової дисфункції запаху є лікування стероїдами, пише Громадське.

Однак у дослідженні, яке опублікували у виданні International Forum of Allergy & Rhinology, науковці вказують, що цей метод може призвести до небажаних побічних ефектів. Зокрема: затримки рідини, високого кров'яного тиску та проблем зі зміною настрою та поведінкою.

Окрім того, за словами професора Карла Філпотта з медичного факультету Університету Східної Англії, наразі є мало доказів, що лікування пацієнтів стероїдами справді допомагає повернути їм нюх.

Тож дослідники запропонували більш безпечний спосіб ㅡ тренування запахами. Зокрема, науковці пропонують двічі на день протягом кількох місяців нюхати речі, які мають характерний запах, що легко впізнається. Наприклад, апельсин, м'яту, часник або каву.

За словами Філпотта, за пів року такого тренування майже 90% пацієнтів знову почали відчувати запахи. Якщо ж нюх не повертається, це все одно допоможе натренувати мозок розпізнавати різні запахи.

«Цей [метод-ред.] має допомогти відновитися на основі нейропластичності ㅡ здатності мозку реорганізовуватися, щоб компенсувати зміни або травму», ㅡ каже науковець.

З іншого боку, тренування запахами може стати додатковою допомогою у плані лікування, який пацієнту вже призначив лікар.