Logo
31 Липня 2019, 18:47
Теги: Карпати

Наймогутніші місця сили Прикарпаття: містичні чудеса природного походження

Українські Карпати – це не лише фантастично красиві пейзажі й кришталево чисте повітря, а ще й надзвичайно потужне джерело відновлення нашої життєвої енергії, пише Твій Світ.

Ви ж помічали, що в наших горах і дихається легше, і загальне самопочуття покращується, і настрій піднімається? Все це не просто так, адже там зосереджено чимало точок, де дуже виразно відчувається могутність Землі. То які вони, місця сили Карпат, де їх шукати і чи варто відвідувати?

 

Загадкові місцини Карпатських гір відомі людям ще з давніх часів. Те, що неможливо було пояснити логічно, завжди оточувалось легендами і вабило до себе. Недарма в Карпатах живе стільки віщунів та мольфарів! Найвідомішими місцями сили Карпат є наступні.

1. Писаний Камінь

Ця група мальовничих скель оригінальної форми знаходиться неподалік с. Буковець у Верховинському районі Івано-Франківської області. Вигляд на гори звідти просто фантастичний!

Писаний Камінь

Особливість: вирубані в скелях глибокі виїмки-чаші, а також викарбувані на каменях древні написи – петрогліфи (досі так і не розшифровані). Існує версія, що тут колись проводили язичницькі обряди.

Як поводитись: місцеві жителі радять хоча би півгодини посидіти на вершині цих скель, милуючись краєвидом і думаючи про своє. Воду в чашах каламутити не можна – цим ви розгніваєте язичницьких богів! Краще залишіть тут спеціально принесений камінчик – так ви позбавитеся своїх проблем.

3. Озеро Несамовите

Це високогірне плесо, схоже на велике дзеркало, розташоване на схилі гори Туркул на Івано-Франківщині. Кажуть, що вода цього озера очищує від негативу і навіть заживляє енергетичні пробоїни. За переказами, тут кується лід для бурь із градом, а ще – в глибині озера ніби-то знаходиться глибинний вирій, сполучений з доісторичним підземним морем…

Озеро Несамовите

Особливість: вода в Несамовитому дуже чиста і віддзеркалює небо, тому тривожити її не можна – відразу зіпсується погода.

Як поводитись: існує старовинний ритуал, який допомагає виконати ваші мрії – з чистими думками і добрими намірами бажане потрібно «нашепотіти» на воду озера.

Озеро Несамовите

4. Гора Піп-Іван (Чорна гора)

Найвища гора Чорногірського хребта, Піп-Іван (2022 м), знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Колись на її вершині стояла скеля, що дуже нагадувала попа в рясі – звідси й назва, а зараз там – руїни колишньої польської астрономічної обсерваторії.

Гора Піп-Іван

Особливість: на горі є кола сили – незаростаючі круги в траві, посеред яких розташований камінь або дерев’яний стовп. Це улюблені місця езотериків та екстрасенсів, які часто проводять там магічні ритуали.

Як поводитись: не просити дощу, бо відразу і почнеться! Краще загадувати бажання, особливо тим сім’ям, які дуже хочуть мати діток.

Гора Піп-Іван

5. Фіртка на той світ («Довбушеві комори»)

Неподалік с. Бережниця Верховинського району, на хребті Синиці є скельний коридор, який здавна був святилищем і вважався своєрідним порталом між світами. За певних обставин і у відповідний час «фіртка» відкривається, і людина може потрапити в інший вимір.

Особливість: тут цілком можуть знаходитись великі тектонічні розломи-порожнини, в одній з яких, за легендою, заховані скарби Олекси Довбуша.

Як поводитись: місцеві жителі розповідають, що час-від-часу ці місця огортає дивний туман, в якому можна заблудитися і навіть щезнути. Тому без досвідченого провідника тут краще не ходити.

Довбушеві комори

Звичайно ж, ця п’ятірка карпатських місць сили є далеко не повним переліком. Сакральна спадщина Гуцульщини – величезна, і вивчати її дуже цікаво! Але не слід забувати, що подібні енергетичні точки вимагають до себе поваги, тоді й вам в цих місцях буде добре. Яскравих вам подорожей!

Підготувала: Вікторія Чорній, Твій Світ