За здоров’я Руслани Сулятицької борються її батьки. Подарувати дівчинці повноцінне життя здатна лише кохлеарна імплантація.
На безкоштовну операцію – довга черга. А час грає проти дитини. У липні їй виповниться 5 років, а це – критичний вік для таких хворих. Ціна дитячого здоров’я і щастя 25 тисяч євро. Ця сума для батьків Руслани – непосильна.
Наймолодша Руслана керує братами, аби ті не розкидали своїх речей. Робить це мовою жестів, бо нічого не чує, а отже й не розмовляє.
«Спершу казала: ма, ба. І ми думали, що все буде добре. А потім вже у 2,5 роки від неї більше нічого», – згадує мама..
Лікарі, оглянувши дівчинку, приголомшили: у дитини двобічна втрата слуху.
Батьки займаються Русланою не шкодуючи ні часу, ні сил. За 13 тисяч гривень купили слуховий апарат, інший згодом їм – видала держава. Постійно возять дитину до обласного центру, з їхнього високогірного села це 3 години автобусом вщент розбитими дорогами. Все заради занять із фахівцями Центру реабілітації дітей,
пише ТСН.
Медики кажуть, з кохлеарнии імплантатом дівчинка зможе заговорити і жити нормальним життям.
“Зовнішня частина розташовується за вушком пацієнта. Внутрішня частина – у внутрішньому вусі. Це є такий електрод, який вживлюється у завитку внутрішнього вуха. Тобто оцей електрод повністю замінює функцію втрачених волоскових клітин», – розповідає лікар-сурдолог Центру реабілітації дітей з порушенням слуху при обласній дитячій лікарні Марія Вутто.
Проти Руслани час. У липні їй виповниться 5 – критичний вік для кохлеарної імплантації. Якщо до цього часу операцію не зробити, то дівчинка може втратити шанс нормально заговорити. Такі операції в Україні роблять безкоштовно, але на них велика черга. Руслана – 145. Позачергова ж імплантація коштує 25 тисяч євро. Нереальна сума для мешканців далекого гірського села. Батьки Руслани змогли зібрати лише третину суми і тепер просять про допомогу.
Реквізити для допомоги:
«Приватбанк»
№ 5168757317082909
мати – Сулятицька Оксана Михайлівна
Джерело: Фіртка
Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram