Logo
15 Травня 2019, 15:15
Теги: СНІД, ВІЛ

Не дай СНІДу шанс: франківці зможуть пройти тест на ВІЛ

У п'ятницю, 17 травня, о 13 годині в Івано-Франківську, на Вічевому майдані, відбудеться акція до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу "Не дай СНІДу шанс".

Про це повідомляє БФ "Захід шанс" у Фейсбуці, пише Типовий Франківськ. 

 

Кожного року в Україні збільшується кількість хворих на ВІЛ/СНІД, не винятком є і Франківська область. І, якщо серед груп ризику завдяки програмам профілактики ситуацію з розповсюдження ВІЛ вдалось стабілізувати з 77% до 17%, то серед загального населення міста та області статистика невтішна. Ріст епідемії сягає більше 50% і особливо сумно, коли це стосується ще зовсім молодих людей.

Центр громадського здоров'я МОЗ України ініціював проведення акцій для інформування та тестування швидкими тестами загального населення щодо проблеми ВІЛ/СНІДу впродовж 17-24 травня в усіх областях України.

"Наша організація за підтримки МБФ "Альянс громадського здоров’я" планує провести ряд таких акцій в Івано-Франківську, Коломиї та Калуші. Перша з них відбудеться в  Івано-Франківську 17 травня на Вічевому Майдані", - йдеться в дописі.

На акції планують інформувати населення міста про шляхи передачі ВІЛ, симптоми та куди звернутись у разі підозри чи у випадку ризикованої ситуації, яка могла призвести до зараження. Для надання якісних консультацій на акції буде присутній лікар-інфекціоніст. Охочі зможуть пройти тестування на ВІЛ швидкими тестами в мобільній амбулаторії.

Соціальні працівники Фонду консультуватимуть населення щодо ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, роздаватимуть інформаційні матеріали.