Logo
30 Липня 2019, 15:06

Небезпека бронхіту: що потрібно знати?

Гострий бронхіт - гостре інфекційне ураження дихальних шляхів, яке супроводжується кашлем, що триває не менше 3 тижнів та діагностується після виключення пневмонії.

Гострий бронхіт є одним з найбільш поширених захворювань органів дихання і складає не менше третини всіх захворювань органів респіраторного тракту.

 Інкубаційний період при гострому бронхіті для вірусної інфекції становить 2-7 днів, при атиповій формі він триває довше. Варто пам'ятати, що поступовий початок захворювання (протягом 2-3 днів) більш характерний для бактеріальних збудників.

Серед причин виникнення захворювання можна відмітити наступні: 

Віруси (грип, аденовіруси та ін.).

Бактерії (стрептокок, гемофільна паличка, стафілокок та ін.).

Алергени (пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин та ін.).

Токсичні речовини (альдегіди, оксид азоту, соляна кислота та ін.).

Висока ймовірність розвитку бронхіту стосується активних і пасивних курців, людей зі зниженим імунним захистом або генетичною схильністю, а також тих, хто піддається впливу несприятливих факторів навколишнього середовища в дома або на роботі.

Бронхіт буває як гострий, так і хронічний. При гострому бронхіті відбувається запалення слизової оболонки бронхів із-за попадання інфекційного збудника в організм, який супроводжується виділенням великої кількості слизу.

Якщо ж запалення прогресує і кашель триває не менше 3-х місяців в рік упродовж 2-х років підряд, то можна говорити, що у пацієнта хронічний бронхіт Бронхіт у дітей та дорослих супроводжується сухим кашлем, який на 2-3 день захворювання, зазвичай, переходить у вологий. Вологий кашель при бронхіті супроводжується відділенням мокротиння. За кольором мокротиння визначається характер захворювання і наявність ускладнень.

Якщо бронхіт має інфекційне походження, спостерігається наступна симптоматична картина: 

підвищення температури тіла;

дихання жорстке, чутні хрипи, в деяких випадках – ускладнене дихання і задишка; 

слабкість, загальне нездужання;

дискомфортні відчуття в грудях.

Профілактика та лікування бронхіту: Разом з питанням про те, як вилікувати бронхіт, варто вивчити методи профілактики захворювання.

Серед них – стимулювання імунної системи організму, загартовування, запобігання переохолоджень, профілактика вірусних інфекцій. Найефективніший метод профілактики вірусного захворювання такого, як грип (найчастішим з ускладнень ягого є бронхіт та пневмонія) є вакцинація, яку можна зробити в медичному центрі «Оксфорд Медікал».

Вакцинацію проти грипу найкраще робити вересень-жовтень, тобто за 2-3 місяці до епідемії. Але, перш ніж лікувати бронхіт, необхідно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу. Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до лікарів, щоб запобігти ускладненням бронхіту.

Будьте здорові! Ольга Луговська – сімейний лікар медичного центру «Оксфорд Медікал»

На правах реклами