Студент Івано-Франківського коледжу електронних приладів виклав в мережу шокуючи світлини приміщень навчального закладу.
Nazar Sukharnyk вирішив оприлюднити світлини, аби хоч якось мотивувати адміністрацію коледжу до дій, пише Бліц-Інфо.
"Потрапивши у КЕП, і побачивши його зсередини, я був просто шокований. У таких умовах основним завданням стає не навчання, а передусім виживання. Аудиторії у такому стані, що навіть сам Бер Гріллз не зголосився би перебувати в них. Лабораторний корпус - це одна з найболючіших точок коледжу. Всі стіни побиті, подряпані, облуплені, зацвівші, оброслі всіма видами грибків, та десятки разів перемальовані. Заходячи у лабораторний корпус, відчуваєш себе так, ніби заходиш у якусь закинуту фабрику, чи станцію на кшталт Чорнобильської атомної електростанції. Температура у корпусі та в аудиторіях, що знаходяться в ньому ж, тотожна температурі на вулиці. У вітряну погоду, по аудиторіям гуляє вітерець, легко обдуваючи студентів. Навколо сиро, волого, холодно та брудно. По стінам росте грибок, а зверху на студентів сиплеться штукатурка, падаючи їм на голови та зошити. Скоро каска стане невід'ємним атрибутом кожного студента. Якщо на вулиці волого - зі стелі починає капати вода. А якщо на вулиці дощ, то студентам випадає унікальна можливість безкоштовно помочити голову холодною та брудною водою з даху. Нерідко трапляються ситуації, коли кількість води, що падає з даху значно перевищує кількість води, що випаровується, і тоді утворюються чималі калюжі прямо посеред аудиторій чи коридорів! Проте, рішення таки цьому знайшли... Підставляти відра! Аудиторії ніби опалюються, але сенсу з цього немає, адже аудиторії повністю "діряві" (величезні проблеми з енергоефективністю), і випускають з себе більше тепла, ніж приймають - геніальна витрата коштів на вітер!", - розповідає юнак на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, на парах студенти через холод сидять у зимових куртках, проте навіть це не допомагає.
"Над студентами висять лампи, які скоро от-от обваляться на якогось студента, коли той чхне. Ну, і звичайно ж, все традиційно вже для цього закладу - хоча б одна з них має бути непрацюючою. Зі стін постійно стирчать якісь дроти, які нікуди не приєднані. От не можна просто так взяти, і обрізати їх геть, або хоча б до мінімальної довжини. Ситуація у головному корпусі, на перших 2-х поверхах, звичайно ж краща, та воно й не дивно. Адже саме там проводиться вступна кампанія та прийом преси, батьків, та розміщується адміністрація коледжу. Я думаю, якби абітурієнти здавали екзамени у лабораторному корпусі - вони б спеціально завалили екзамени, і втекли б куди далі побачивши ті умови. Хоча, і на цих двох поверхах вистачає проблем - стіни, які заросли грибком, штукатурка, яка падає на студентів, та звичайно ж знову вода... (Хоча, не у всіх аудиторіях). На третьому поверсі проблема дещо глибша - краплини води та штукатурка зі стелі падають інтенсивніше, а грибок розповсюджений ще більше. Але це не порівняти з лабораторним корпусом. Також, у головному корпусі багато дротів, що сторчать зі стін, які так і кидаються в очі. Не пробував, чи ті знеструмлені, але їх там у такому стані не має бути взагалі. Знову таки, їх же можна обрізати!", - каже Назар.
Як пише студент, у комп'ютерному центрі ті ж самі проблеми:грибок, вода, штукатурка, бруд, неохайність, порушення правил техніки безпеки.
"У коридорі, яка б погода не була, у період осінь - зима - весна, постійно є величезна калабаня! Калабаня у коледжі! Зимою, коли почне танути сніг, вона досягне таких розмірів, що можна буде спокійно проводити Всеукраїнські змагання по плаванню", - зазначає франківець, виклавши на підтвердження своїх слів фото.
Втім, як наголошує хлопець, адміністрація розводить руками та стверджує, що держава зовсім не виділяє коштів на вирішення проблем. Але також збирають кошти зі студентів у вигляді благодійних внесків на ремонт коледжу. Та ситуацію це не змінює. У коледжі визнали, що проблеми є і їх хотіли б виправити, але все впирається у фінансування. Зокрема як прокоментував кореспонденту Бліц-Інфо директор Коледжу електронних приладів ІФНТУНГу Богдан Кельбас лабораторний корпус є одним з найпроблемніших у коледжі.
"Проблеми почалися ще з будівництвом коледжу, а саме лабораторного корпусу. Оскільки це є Кишинівський проект і не планувалося робити скатний дах, а плоский, все покривалося смолою і рубероїдом. Перших 5-7 років дах не протікав. Проте, з часом все покриття почало давати тріщини через кліматичні умови", - каже директор.
В той же час директор КЕПу жаліється, що коштів на капітальний ремонт з державного бюджету не отримують вже 10 років, тож важко щось зробити.
"З бюджету ми отримуємо фінансування тільки на зарплати, стипендії і частину комунальних послуг. Все інше, робіть що хочете. З кожним роком у нас все менше дітей на платній формі навчання. Цьогоріч тільки 4.5% - це платники, тобто 30 дітей з 1 100 учнів і оплата така, що ми не можемо її дуже завищувати. Шукаємо грошей різними шляхами: спонсорська допомога, благодійна підтримка від батьків. Певні кошти на купівлю частини рубероїду і на смолу ми назбирали і вже 100 метрів можемо перекрити", - пояснює осільник навчального закладу.
Кельбас запевняє, що в аварійних аудиторіях заняття не проводяться, тим більше з першим курсом.
"Проте двері бувають відчинені і він собі зайшов та сфотографував. Це його право. Проте запевняю вас, що там занять немає. З двох чи трьох аудиторій де дійсно є загроза ми перевели студентів і будемо робити капітальний ремонт", - запевнив очільник коледжу.
Богдан Кельбас каже, що не ображається на студента за ці світлини, адже розуміє, що таке юнацький максималізм у 15 років.