Logo
17 Вересня 2021, 14:01

Неналежні умови: в ізоляторі тимчасового тримання у Коломиї знайшли порушення

Ізолятор тимчасового тримання № 2 розташований в місті Коломия та розрахований на утримання 15 осіб.

З метою перевірки дотримання стандартів забезпечення прав затриманих осіб, які перебувають в ІТТ, та вивчення стану забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2 відбулася перевірка.

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого в Івано-Франківській області, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в області та громадського монітора, в межах реалізації національного превентивного механізму здійснила моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання № 2 ГУНП в Івано-Франківській області.

На день візиту в установі утримуваних осіб не було. Члени моніторингової групи ознайомились з умовами утримання осіб в ІТТ, оглянули камери та допоміжні приміщення, вивчили службову документацію та провели опитування працівників установи. Перешкод з боку адміністрації у здійсненні моніторингового візиту не було. 

image

З’ясовано, що керівництвом та працівниками ізолятора тимчасового тримання вживаються заходи щодо забезпечення належних умов тримання затриманих і взятих під варту осіб.

Однак, попри вжиті в ІТТ заходи, виявлено неналежні умови тримання осіб. Зокрема, в камерах недостатній рівень природного та штучного освітлення, до умивальників в камерах підведена лише холодна вода, а конструкція вікон не забезпечує можливість утримуваним особа самостійно відкривати кватирки для провітрювання. 

Окрім цього, порушуються права утримуваних на доступ до суспільно важливої інформації: вони не мають можливості отримувати найважливіші новини та інформацію про суспільні події ні шляхом перегляду телевізійних новин, ні через радіоприймачі.

Під час візиту виявлені й інші недоліки, які можуть призвести до порушення прав затриманих осіб, про що було доведено керівництву ІТТ.

8756843

Варто зазначити, що в ІТТ забезпечується дотримання карантинних та протиепідемічних заходів у зв’язку з пандемією COVID-19. Випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед працівників не зафіксовано. 

За результатами моніторингового візиту буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення недоліків в організації діяльності ізолятора тимчасового тримання до уповноважених органів управління.

 

Фото: сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини.