Logo
28 Жовтня 2022, 20:30

Неявка за повісткою: яке покарання ухилянтам передбачено в Україні

Покарання ухилянтам в Україні передбачено залежно від виду повістки, яку вони проігнорували. Може бути адміністративна або кримінальна відповідальність.

Про це розповів НВ адвокат Віталій Гаделія.

Загалом є чотири види повісток:

на проходження строкової військової служби (зараз їх не видають);

на уточнення даних;

на проходження військово-лікарської комісії;

на прибуття на призовний пункт. 

Якщо призовнику вручили повістку на уточнення даних або проходження комісії, і він не з'явився - передбачена адміністративна відповідальність. Максимальний штраф - 8500 грн.  Він може бути призначений у разі повторного правопорушення, зокрема для посадових осіб на підприємствах.

"Наприклад, якщо керівник не передав повістку працівнику. Адже якщо представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки прийде на підприємство і не застане того чи іншого працівника, то залишає повістку, і обов’язок її передати покладається на підприємство", - пояснив юрист.

Кримінальна відповідальність наступає для осіб, які пройшли медичну комісію, яких визнано придатними, вони отримали мобілізаційне розпорядження і не з'явилися. Максимальний термін - до 5 років позбавлення волі.

"Якщо двічі вручили особі повістку на уточнення даних, вона не явилась, і її двічі притягнули до адмінвідповідальності, то вже втретє можуть відкрити кримінальне провадження і намагатись притягнути до кримінальної відповідальності. Були такі рішення", - додав адвокат.

 

 

 

Фото з відкритих джерел