Logo
13 Квітня 2024, 16:30

Німеччина "негайно" передасть Україні ще одну систему Patriot

На таке рішення вже відреагував президент Володимир Зеленський та закликав інші держави так само підтримувати Україну.

Німеччина надасть Україні третій комплекс системи протиповітряної оборони Patriot до 8 пускових установок, РЛС та пункту управління. Також країна передасть й ракети до систем ППО, тому інші батареї, які має наша держава, теж будуть оснащені. Про це повідомило Міністерство оборони країни, передає NTV.

"У зв'язку з подальшим збільшенням кількості російських авіаударів по Україні уряд Німеччини вирішив додатково посилити українську протиповітряну оборону", - зазначили у міністерстві.

Відомо, що до цього Україна отримала від Бундесверу дві вогневі установки Patriot. У Міноборони Німеччини наголосили, що це стало можливим завдяки поверненню комплексу з планового ремонту.

"Всі наші союзницькі зобов'язання можуть бути виконані з системами, які є в розпорядженні Німеччини. Водночас усі необхідні заходи для прискореної заміни і нових закупівель будуть розпочаті негайно", - додали у повідомленні.
Також там наголосили, що передачу зі складів Бундесверу буде розпочато "негайно".

"Надаючи підтримку Україні, ми йдемо настільки далеко, наскільки це можна виправдати з точки зору нашої власної оперативної готовності", - зазначив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, коментуючи передачу Україні третього зенітно-ракетного комплексу Patriot.

За його словами, російський терор проти українських міст та інфраструктури країни "завдає незмірних страждань". 

"Російський терор також ставить під загрозу енергопостачання населення і руйнує промислові об'єкти, які є важливими для оперативної готовності українських збройних сил", - додав Пісторіус.