Logo
7 Листопада 2019, 15:07

«Нова інтернатура - геноцид випускника»: у Франківську студенти-медики проти нової реформи

Сьогодні, 7 листопада під стінами Івано-Франківської ОДА студенти-медики вийшли на перший мітинг проти реформи інтернатури.

Мітинги проведуть також в інших містах України: у Києві, Запоріжжі, Харкові, Львові, Тернополі, Чернівцях, Дніпрі, Одесі та Сумах, пише Типовий Франківськ.

"Вийшли на протест тому, що інтернатуру подовжують. Інтернатура зараз проходить від 1-3 року. Реформа пропонує продовжувати інтернатуру практично вдвічі від 3-6 років і тільки вузька спеціалізація. Ми невдоволені тим, що це впроваджується вже студентам випускникам 2020 року. Тобто коли ми вступали, розуміли, що вчитимемося певну кількість часу, а зараз термін навчання збільшуєтьс", - обурюється студент 6 курсу Олег Гапчак.

Хлопець розповідає, що багато часу йде на навчання, а зарплата на інтернатурі мізерна - 1500 гривень.

"Анонсований електронний розподіл про який нічого не зрозуміло. Він стосується кроку. Коли ви вчитеся всі роки, протягом навчання ви здобуваєте бали і це все складається в рейтинг. І хто перший в рейтингу, то обирає спеціальність. Зараз стається так, що всі роки ми вчилися дарма і професія обирається по розподілу", - зазначає студент.

Також невдоволені платники, бо вони були вільні у виборі спеціальності. А, зараз вони можуть підпорядковуватися розподілу і не зможуть бути тим лікарем, яким хотіли.

"Ми вийшли на підтримку Київського мітингу. Бо основний мітинг проходить там і студенти вимагають, щоб до них вийшов представник міністерства охорони здоров`я", -  каже Олег.

На мітинг прийшли студенти 5-6 курсів.

"Ми хочемо, щоб влада не відбивала у нас бажання вчитися і працювати в подальшому, а навпаки сприяла нам", - каже студент 3 курсу Дмитро Кравець.