Logo
9 Листопада 2022, 16:10

Нова зброя проти російських ракет: як ЗРК NASAMS та Aspide допоможуть захистити Україну

Україна посилює протиповітряну оборону всіма доступними засобами.

До України в рамках військової допомоги від західних союзників прибули системи протиповітряної оборони NASAMS та Aspide. В Міноборони заявили, що нова зброя значно посилить ЗСУ.

США надали дві системи NASAMS, ще шість Україна отримає згодом. Нова зброя разом із переданими Німеччиною ЗРК IRIS-T та іншими засобами ППО дозволить захистити небо від масованих ракетних атак Росії.

Головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков розповів, що NASAMS – це найсучасніший зенітно-ракетний комплекс середньої дії, який могли поставити союзники в принципі. Такий комплекс захищає, зокрема, Білий дім у Вашингтоні.

За його словами, NASAMS використовує три види ракет:

"AMRAAM-ER знищують цілі на дальності до 40 км. AIM-120 є ракетою повітря-повітря, яку адаптували для запуску з землі. Це найкраща ракета повітря-повітря в принципі за найбільшою кількістю підтверджених знищених літаків противника. Вона дозволяє знищувати цілі на дальності до 20 км. Є ще ракета AIM-9X, яка відповідає за знищення цілей у ближній зоні".

Як повідомив Катков, буквально за місяць до передавання комплексів Україні виробники провели їхню модернізацію, щоб перехоплювати масштабну повітряну атаку крилатих ракет. Це дозволить максимально збільшити ефективність відбиття "класичних" ракетних атак РФ по містах України.

Військовий експерт пояснив, в чому перевага NASAMS перед радянськими комплексами "Бук", "Оса" або С300. За його словами, радянські ЗРК можуть обстрілювати 1-2 цілі, тоді як американські NASAMS чи німецькі IRIS-T мають багатоканальність, можуть в одному залпі обстрілювати десятки цілей.

"Це вкрай важливо, оскільки ворог запускає крилаті ракети не по одній, а одразу летить 8-10-12-16. Один комплекс NASAMS може їх знищити одноосібно", – пояснив він.

Наземний ЗРК Spada Aspide є спільною італійсько-швейцарською розробкою. Цей зенітно-ракетний комплекс малої дальності передав Україні уряд Іспанії.

Іспанці вказують, що їхні "Аспіди" розраховані на "стаціонарну" роботу та на захист стратегічних об'єктів, як то промислові підприємства, аеродроми чи морські порти, пише Zn.ua.

Aspide є назвою багатоцільових ракет, що використовуються на наземних, корабельних та повітряних платформах. Це сімейство європейських ракет класу повітря-повітря та поверхня-повітря.

ЗРК має радіус дії 35 км, висоту ураження цілей 8000 м, швидкість польоту – 1324 м/с, вагу бойової частини – 30 кг.

Aspide можна використовувати сумісно з іншими зенітними артсистемами, аби ефективніше працювати по повітряних цілях на низькій висоті.

Він може працювати в складі ешелонованої системи ППО та обмінюватися даними із ЗРК інших типів.

 

 

 

Фото з відкритих джерел