Logo
4 Грудня 2020, 18:27
Теги: Карпати

Новий рік-2021 у Карпатах: скільки коштує відпочинок, куди поїхати і якими будуть карантинні обмеження

Новий рік — це найкращий час, щоб поїхати із рідними чи друзями у подорож до Карпат.

Новий рік — це одне з тих свят, яке з нетерпінням і надією на казку, на нові враження та здобутки чекають як дорослі, так і діти. Беззаперечно, особливе свято потребує незвичайного святкування. Для когось таким буде вечір із найріднішими і коханими людьми перед телевізором з олів'є, шампанським, мандаринками і ялинкою. А комусь хочеться різноманітності й незабутніх вражень, які можна знайти в Україні, кожен куточок якої унікальний.

Усе більшу кількість людей останнім часом приваблюють українські Карпати, де розташовані найкращі гірськолижні курорти, де пригощають національними стравами, де навкруги лише засніжені гори, свіже повітря і казкові пейзажі. Тож, якщо Ви не були у Карпатах або давно плануєте поїздку, то новорічні свята – ідеальний час для реалізації цього. 

Ми поспілкувалися з туристичними операторами й підготували для вас найкращі місця Карпат для зустрічі Нового 2021 року. Тож який курорт обрати, як усе безпечно організувати в умовах пандемії, щоб і відпочинок запам’ятався надовго, і не заразитися коронавірусом, і в скільки обійдеться така поїздка, читайте у матеріалі ТСН.ua.

Куди поїхати?

Передовсім, найпопулярнішими напрямками серед туристів у Карпатах традиційно є Буковель, Яремче, Славське, Трускавець, Драгобрат, Поляниця. На всіх цих локаціях на відпочивальників чекають не тільки катання на лижах, сноубордах, СПА, а й різноманітна культурна програма. 

Щоб не перейматися за всі дрібниці поїздки, можна скористатися послугами туроператорів. Вони підбирають індивідуально під кожного клієнта тур і пропонують його програму. Передусім, співробітники туристичної агенції запитують у клієнтів про їхній бюджет, кількість осіб, котрі їдуть у мандрівку. Потрібно також вказати, скільки днів Ви бажаєте провести на відпочинку. Після цього Вам надсилають різноманітні програми, враховуючи зазначену інформацію.

Що подивитися і чим зайнятися на курортах?

На кожному із гірськолижних курортів у Карпатах облаштовані спуски, лазні, є також сувенірні ринки та майстерні. Але усі вони мають "родзинку", чим і приваблюють своїх туристів.

Яремче
У мальовничому Яремче візитною картою є водоспад Пробій. Поблизу нього працює найбільший і найпопулярніший в українських Карпатах сувенірний ринок, на якому можна придбати усе, чого забажає душа. На ринку продаються цілющі трави, карпатські чай та мед, сири,  глиняний посуд, і вишиванки ручної роботи, дерев'яні вироби, ковдри тощо.

Окрім катання на лижах, туристам у Яремче пропонують відвідати бані, сауни й музей-фотостудію.

Драгобрат
Більш економна, але не менш цікава локація українських Карпат — гірськолижний курорт Драгобрат.  База зацікавлює туристів, передусім, демократичними цінами, зручним розташуванням.

Драгобрат славиться тривалим гірськолижним сезоном і крутими гірськими схилами та спусками. Загальна протяжність трас сягає 9 кілометрів. Там також є чимало  підйомників, на яких можна покататися. 

Окрім цього, у Драгобраті працює лижна школа, де професійні інструктори навчають, як правильно кататися на лижах і сноубордах. Крім активних видів спорту, можна розслабитися у фінській сауні лазні, СПА-центрі, пограти у настільні ігри.

У цій місцевості помірно невисока вартість житла і Ви можете орендувати приватну садибу, котедж, номер у готелі, пропонують навіть житло з чанами, сауною тощо. 

Трускавець

Про мінеральні води Трускавця, мабуть, знає кожен турист. Адже тамтешні джерела славляться своїми цілющими властивостями. Окрім оздоровлення, курорт приваблює доступними цінами, комфортними умовами проживання та помірним кліматом. 

Як і в попередніх місцевостях, у Трускавці кожен турист знайде собі розвагу до душі. Тут і курортний парк, і зоопарки, і музеї та храми, і єдиний на території Західної України дельфінарій. Звісно, можна покататися й на санках або лижах та відпочити у SPA-центрі чи басейні. А ті, хто ретельно стежить за фізичною формою, можуть потренуватися у залі чи відвідати фітнес-центри.

До того ж, якщо Вам складно обрати лише одну локацію для відпочинку, можна скористатися послугами екскурсоводів і ознайомитися одразу кількома місцевостями. Дорога до кожного із них автобусом чи автівкою займе не більш ніж дві години.

Також тамтешні екскурсії для найекстремальніших туристів пропонують підйом на Говерлу чи Хом'як. Зі слів чоловіка, котрий чимало років водить людей на Говерлу, торік він підіймався із групою людей навіть у новорічну ніч. Втім, як пояснює гід, такі подорожі у зимовий період не завжди є безпечними й можуть закінчитися летальним випадком.

Ціна відпочинку

У час кризи під час планування будь-яких витрат найважливішим моментом є ціна тієї чи іншої послуги. Потрібно розуміти, що на новорічні свята ціни дешевими складно назвати. Зазвичай у цей період вони вищі на 30-50%, аніж місяцем раніше, до прикладу. 

Відколи світ поглинула пандемія і кордони для відпочивальників закрилися туристична галузь зазначає колосальних збитків. Для того, щоб втримати клієнтів, компанії пропонують тури з пристойними знижками та організовують різноманітні розважальні програми. Та навіть попри це, кажуть туроператори, зараз бронюють тури удвічі менше, у порівнянні з 2019 роком

Найчастіше туристам турфірми організовують комплексний відпочинок, який включає не тільки катання на лижах, а й культурну програму. Вони пропонують поїздки карпатськими замками, музеями, дегустації місцевої кухні, підкріплену міцними напоями, гуляння з гуцульськими мотивами.  

Одна із турагенцій Львова запропонувала нам відпочинок у Карпатах на 6 днів/5 ночей на двох осіб за ціною майже 11 тисяч гривень. У вартість входить трансфер, проживання, новорічна забава (програма, їжа, напої), харчування, гід, страхування. Окремо оплачуються вхідні квитки в туристичні об’єкти та обіди.

За шість днів нам запропонували відвідати кілька міст, зокрема, Коломию, Верховину, Яремче, Буковель, Ужгород. У програмі туру огляди різних туристичних пам'яток, екскурсії у музеях та замках, підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель, огляд водоспаду у Яремче, дегустація сиру і вина, купання в термальному басейні й чанах. 

Програма Нового року 

Зустріч Нового року, за цією туристичною програмою, запланована в ресторані в одному із сіл у Виноградівському районі Закарпатської області. Гостей у новорічну ніч розважатиме місцевий естрадний оркестр і танцювальний колектив. В новорічній програмі будуть закарпатські народні танці, забави, конкурси на кмітливість та винахідливість, розіграші, феєрверк.

Туристів заздалегідь попереджають, що за несприятливих погодних умов купання в чанах може бути змінене на альтернативний відпочинок. 

Є і дешевший варіант, вартістю майже 7 тисяч із двох осіб на три дні. У вартість теж входить проїзд автобусом, проживання у готелі з вигодами в номері, зустріч Нового року, сніданки і вечеря, супровід гіда-екскурсовода, страхування на час подорожі.

Програма туру перебчає дегустацію вин і сирів, повидла і ковбаси, купання у термальних басейнах, прогулянки і зустріч Нового року. 

Новорічне святкування цього туру складається з трьох частин. 

1. Святкова вечеря з закарпатськими господарями. 
2. Музично-розважальне дійство.
3. Перший сніданок у Новому році, який, обіцяють, "складатимеся з спеціальних страв, скуштувавши які будете здоровими і щасливими в Новому році". 

Ще одна туроператорка пояснила нам, що ціни на проживання у готелях упродовж новорічних свят високі та в кожній місцевості різні. Також залежить від умов у номері й того, чи входить харчування у туристичний пакет.

"Дуже багато різних готелів у Буковелі. Якщо взяти інший регіон, то там дешевше. Але туристів удвічі менше, у порівнянні з 2019 роком", — каже туроператорка Сніжана.

Втім, можна взяти суто проживання без харчування, це буде дешевше. Найбюджетніший варіант у Трускавці. Там три ночі у тризірковому готелі стартують від 3500 на двох людей. 

У Буковелі такі ж умови, але ціна від 5443 грн на двох. А у чотиризірковому — від 12 919 грн на двох осіб.  
У Славському номер у тризірковому готелі коштує від 4652 грн на двох людей, без харчування.
Відпочинок у Драгобраті на п'ять днів — від 13 065 грн на двох осіб, також без сніданків чи обідів.
"Новий Рік — це завжди дорожче, ніж в інший період, особливо в Карпатах. Під кожну людину можна щось обрати: і дешеве є, і дороге, і з бенкетом, і без", — зазначає вона.

Туроператорка розповіла, що нині до кожної поїздки пропонують новорічні бенкети. Ціна такої забави — від 1400 грн/особа у Славському; до 3500/особа в Яремче. 

"Якщо брати якийсь конкретний готель, то бенкетний стіл може бути обов’язком і за нього треба доплатити. Популярним готелем є "Виноградів". Туди тури зі Львова за 3800 грн з особи на 2 ночі ( новорічна забава включається)", — пояснює туроператорка.

Забронювати житло і самостійно організувати поїздку без туристичних операторів можна безпосередньо на сайті обраного вами готелю. Це буде значно економніше.

Як і чим доїхати

Найзручнішим варіантом подорожі, звичайно, є поїздка автомобілем. Для тих, хто не має власного, можна взяти в оренду. Але варіант мандрівки машиною буде найдорожчим. Тому можна розпочати свою подорож у поїзді чи автобусі. На зимові свята, до речі, "Укрзалізниця" зазвичай запускає додаткові поїзди у західному напрямку. Без зайвих черг замовити квитки можна на офіційному сайті УЗ. Але станом на сьогодні, наприклад, із Києва до Ворохти залишилися лише квитки класу люкс, ціна одного — 1215,98 грн. А на швидкісний "Інтерсіті+" зі сполученням "Київ — Славське" продано вже понад пів тисячі місць.

Також залізницею можна доїхати до Львова, Тернополя, Івано-Франківська, там пересісти на електричку, яка курсує до найближчих селищ курортного Буковеля (Ворохта, Татарів, Микуличин).

Крім того, на автостанціях є безліч рейсів до потрібної вам локації. Зокрема, із Києва до Буковеля — прямі автобусні рейси. Ціна одного квитка напередодні Нового року — від 350 до 700 грн. Зі Львова до Буковеля вартість квитка одна з найнижчих, можна знайти навіть рейс до 200 гривень. А найдорожче їхати зі сходу України. Так, харків'янам, щоб доїхати до Буковеля, за автобусний квиток треба заплатити до 1000 грн.

Якщо замовляє поїздку через туроператора, Вам можуть запропонувати трансфер.

Карантинні обмеження й безпечне святкування

Для того, щоб відпочинок був не лише цікавим, а й безпечним, усі туроператори закликають своїх клієнтів мати з собою маски й антисептики, дотримуватися дистанції.

Своєю чергою, турагенції запевняють, що вони ретельно стежать за чистотою в салонах автобусів та обробляють їх дезінфекційними засобами перед кожним рейсом. Варто зауважити, що перед посадкою туристам вимірюють температуру тіла, з підвищеною у проїзді відмовляють.

Якщо ж за станом здоров'я турист не може поїхати у заплановану подорож, йому пропонують перенести бронювання на іншу дату зі збереженням оплачених коштів у повному обсязі. Або за умови пред'явлення медичної довідки або позитивного тесту на COVID-19, повернути 80% коштів від сплаченої суми.

Крім того, нас запевнили, що кошти за оплачену поїздку повернуть у повному обсязі, якщо уряд посилить карантин і буде заборона на подібні рейси. 

"У разі введення повного карантину, є умова повного повернення коштів. Ви не ризикуєте заморожуванням коштів", — відповіли нам.

Стосовно обмежень у готелях, то, згідно з рішенням уряду, на вході до готелю мають стояти антисептики для дезінфекції рук.Також на час карантину поселення має відбуватися за попередньою онлайн-реєстрацією для уникнення скупчення людей біля рецепції. Усі пожильці мають ходити у масках або в респіраторі так, щоби були закриті ніс та рот.

За правилами, харчування в готелях мають забезпечити шляхом доставки їжі в номер. Але, зауважимо, що не всі місця тимчасового проживання дотримуються цього обмеження і організовують традиційні сніданки.

Під час новорічного святкування неодмінно потрібно стежити за дистанцією і дотримуватися її, мати з собою антисептик і користуватися ним, одягати правильно маску. 

Також не  варто забувати про власну безпеку під активного відпочинку. Передусім, варто дезінфікувати руки після того, як брали на прокат лижне спорядження, каталися на підйомнику чи на ковзанах. Не торкайтеся обличчя, уникайте контактів із людьми, які мають симптоми ГРВІ, скоротіть перебування у місці великої кількості людей, під час кашлю чи чхання прикривайтеся хустинкою (потім її одразу слід викинути).

У разі найменшого нездужання необхідно зменшити контакти з іншими людьми, залишатися у номері. А у випадку проявів симптомів коронавірусу, обов'язково слід звернутися до лікаря, повідомити адміністрацію готелю, яка має ізолювати хвору особу в окремій кімнаті до приїзду "швидкої допомоги".

Крім того, не забувайте про традиційні заходи безпеки: стежте за маленькими дітьми, не сідайте за кермо в нетверезому стані, не переїдайте і не зловживайте алкоголем, стежте за електричними приладами, зокрема, гірляндами.  

А головне, де б ви не зустрічали Новий рік, пам'ятайте — магія у кожному з нас, тож створіть собі й своїм рідним незабутню атмосферу і насолодіться часом із близькими.