Logo
25 Вересня 2020, 11:38
Теги: НСЗУ

НСЗУ виплатила Прикарпаттю понад 1 мільярд гривень, з них майже 279 мільйонів на COVID-19

Сьогодні, 25 вересня, в Івано-Франківську розпочалося засідання 37-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

Про це доповів в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак, пише Типовий Франківськ.

"З 1 квітня року фінансування закладів охорони здоров’я здійснюється згідно  укладених  договорів  з  НСЗУ  по  пакетах медичних послуг. На Прикарпатті 64 комунальні заклади охорони здоров’я законтрактовані з НСЗУ на надання послуг спеціалізованої та 1 заклад – на надання екстреної медичної допомоги. За кількістю укладених договорів (208) область займає 8 місце по Україні", - каже Дзьомбак.

Так, за неповних 5 місяців поточного року (квітень-перша половина серпня) заклади спеціалізованої та екстреної медичної допомоги області за укладеними з НСЗУ договорами (крім пакетів COVID-19)  профінансовано на в загальній сумі  948,9 млн. грн. Для порівняння, обсяг медичної субвенції за квітень-серпень минулого року становив 844,4 млн. гривень.

Поряд з цим, недостатнім є отриманий від НСЗУ обсяг коштів для половини із наявної в області кількості медичних закладів області. По окремих закладах незабезпеченість видатків коштами, що надходять від НСЗУ, становить менше 50 %.

Ліжковий фонд області скоротився на 790 ліжок, в т.ч. у закладах районного і міського підпорядкування – на 346,  закладах обласного підпорядкування – на 225,  обласних закладах – на 219 ліжок.  В області сьогодні функціонує загалом 8899 ліжок, показник забезпечення ліжками становить 65,2 на 10 тис. населення.

Зазначені заходи по оптимізації дозволили оптимізувати витрати місцевих бюджетів та запобігти виникненню заборгованості по заробітній платі перед працівниками.

Слід зазначити, що в межах програми медичних гарантій щодо оплати медичних послуг, пов’язаних із здійсненням заходів із запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, додатково також визначені відповідні пакети медичних послуг, що підлягають оплаті в рамках реалізації програми медичних гарантій:

екстреної медичної допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19 (протягом квітня-липня отримано 48,2 млн.грн.);
стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, яка надавалась окремими закладами охорони здоров’я протягом квітня 2020 р. (отримано 4,4 млн.грн.);
медичної допомоги, яка надається мобільними медичними бригадами, що утворені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 (за 4 місяці отримано 4,3 млн.грн.)
стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 (за 4 місяці отримано 221,8 млн.грн.);

Таким чином, НСЗУ оплатила послуги за пакетами COVID-19 (додатково до основних пакетів ПМГ) разом 278,7 млн. гривень.

Загалом, за квітень-серпень цього року за усіма договорами з НСЗУ для медичної галузі нашої області вже надійшло 1227,6 млн. гривень.

Щодо обсягів фінансування спеціалізованої, екстреної медичної допомоги та за пакетами COVID-19 область посіла 8-е місце в рейтингу серед всіх областей України.

Через пандемію коронавірусної хвороби знизилися загалом обсяги амбулаторно-поліклінічної і стаціонарної допомоги в закладах вторинної і третинної ланок. В стаціонарах районів і міст області проліковано 102,2 тис. хворих, що на 44,0 тис. (або 30,0%) менше, ніж за І півріччя 2019 року. В зв’язку з перепрофілюванням ліжок для прийому ковідних і підозрілих хворих завантаженість ліжок знизилася в 1,5 рази.   Всього здійснено 14926 хірургічних операцій, що на 6510 або на 30,0% менше, ніж торік.

Помітно знизилися показники виявлення і лікування хворих з різною патологією. Так, виявленість і захворюваність на туберкульоз знизилась на 42% порівняно з І-півріччям 2019 року, на злоякісні новоутвори – на 22%, на венеричні хвороби  –  48%.