Logo

Об'єднані для перемоги: як Єврокарпатська ініціатива допомагає ЗСУ (ВІДЕО)

Одяг, продукти, ліки та навіть амуніція – все це, завдяки небайдужим та волонтерам, отримують з перших днів наші військові, а ще ті, хто постраждав від рук російського загарбника.

«У перші дні повномасштабної війни, ми, з нашою командою «Платформа громад» та громадською організацією «Єврокарпатська ініціатива», разом із співзасновниками Олегом Гончаруком та Тарасом Виноградником зібралися та почали думати, що робити та як діяти. До створеного нами волонтерського штабу приїжджало багато транспортних засобів з різних куточків світу з гуманітарною допомогою. Ми її пересортовували і відправляли на передову. Значну частину роботи на себе взяли Тарас Жарський та Андрій Геник»,- розповідає депутат Івано-Франківської обласної ради Назарій Іванів.

Щоб робота була максимально ефективною Єврокарпатська ініціатива комунікує з іншими областями в рамках Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.

Нині робота на складі кипить. Сотні коробок потрібно пересортувати та поскладати у пакунки, які відправлятимуться на передову.

Керівниця волонтерського центру громадської організації «Європейської ініціатива» Наталія Олексюк каже, що окрім гуманітарної допомоги з-закордону особливо активними є також мешканці Брошнів-Осадської та сусідніх громад.

«До нас залучаються для спільної роботи багато жителів навколишніх сіл нашої громади. Ми починали з вареників, з голубців і тушонок. Кожен хоче бути надійним тилом для наших захисників. Вони виготовляють вервиці, випікають печиво, роблять енергетичні батончики, саморобні сигарети тощо», - доповнила Наталія Олексюк.

Зараз багато автівок завантажується благодійною допомогою, карету швидкої медичної допомоги передали на Харківщину, а пожежний автомобіль на Чернігівщину прямісінько під кордон із ворогом.

«Цей спецтранспорт для потреб українців передала Німеччина Польщі, а Польща, в свою чергу, передала Україні», - зазначив волонтер Роман Новицький.

Назарій Іванів узагальнив, що після 24 лютого, завдяки спільним зусиллям на передову було відправлено вже понад тридцять автомобілів для підрозділів Збройних Сил України.