Logo
22 Січня 2023, 17:00

Обираємо світлодіодний ліхтарик

Ліхтарик - це зручний пристрій, що дозволяє ефективно висвітлювати околиці у темний час доби. Ліхтар має широке застосування, яке робота заснована на генерації потоку світла за рахунок подачі електрики від джерела живлення до системи світлодіодів. 

Широкий спектр застосування

У асортименті за посиланням https://www.aks.ua/uk/catalog/fonar/ доступні різні типи моделей, сфера застосування яких дуже широка. Йдеться не лише про універсальні моделі, які використовуються у повсякденному житті найчастіше, а й спеціалізовані варіанти, призначені для туристів, рятувальників, автомеханіків тощо.. 

На які параметри слід звернути увагу?

При покупці слід врахувати кілька важливих нюансів, які сприятимуть вибору гідної моделі.

Розмір та вага світлодіодного ліхтарика

Перша особливість, яку варто звернути увагу, це габарити пристрою. Варто вибрати такий ліхтарик, який має добре лежати в руці. Звичайно, чим більше пристрій, тим потужніший пучок світла, тому необхідно знайти ідеальний баланс для себе. 

Якщо ліхтар потрібний для повсякденного використання на приватній території, можна зупинити свій вибір на більшому екземплярі, наприклад, ліхтарик-прожектор. Однак у разі поїздки в гори, на відпочинок або в похід, варто вибрати менший розмір.

Корпус

Ще одна особливість, якою повинен мати якісний ліхтар - це міцний і водонепроникний корпус. Пристрій повинен бути виготовлений з якісного матеріалу, наприклад, авіаційного алюмінію. Завдяки цьому він буде стійким до механічних ушкоджень та ударів. 

Тип живлення

Ще одним важливим моментом є вибір типу джерела живлення. На сьогодні доступні такі варіанти:

- батарейки - одноразові та малопотужні елементи живлення,

- акумулятори - елементи, що перезаряджаються, з високими показниками ємності і струмовіддачі,

- динамо - світло генерується в процесі обертання рукоятки, розташованої збоку пристрою.

Найбільшою популярністю користуються саме акумуляторні моделі, які є одними з найефективніших з перерахованих вище пропозицій.

Функціональність

Просунуті моделі мають можливість регулювання режимів освітлення, що впливає на зміну інтенсивності світла. Професійні ліхтарі мають можливість працювати у різних 5 режимах. Зміна інтенсивності світла полягає у включенні та виключенні окремих груп діодів. Крім того, деякі моделі також дозволяють збільшувати та зменшувати яскравість світла.

Яку ж модель обрати?

Природно, чим потужніший та чим функціональніший ліхтар, тим вища його вартість, тому під час пошуку відповідної моделі ретельно аналізуйте, які характеристики вам дійсно важливі, а на яких можна заощадити.