Logo
24 Квітня 2019, 12:41

"Обладнання останньої надії": Франківській обласній дитячій клінічній лікарні вручили апарат ШВЛ

Сьогодні, 24 квітня, в Івано-Франківську відбулось вручення сучасного медичного обладнання для обласної дитячої клінічної лікарні.

Апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень) - це необхідне обладнання у реанімації. Його підключають, коли дитина сама не може дихати, також він підтримує життя дитини під час коми, операцій, реанімації, пише Типовий Франківськ.

Апарат ще називають "обладнання останньої надії".

Представниця ПриватБанку Леся Білан зазначає, на Івано-Франківщині для потреби в рятуванні недоношених дітей фонд "Допомагати просто!" вирішив придбати транспортиний апарат ШВЛ HAMILTON-T1.

«Ми вирішили придбати транспортний апарат для Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні вартістю 1028270 гривень. Також ще один дитячий апарат ШВЛ отримала Калуська центральна районна лікарня. Загальна вартість обладнання становить близько 2 мільйонів гривень. Стати меценатом може будь-який клієнт банку, перевівши кошти у фонд», - каже Леся Білан.

Головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш відзначив,  що у закладі був такий апарат, втім він вийшов з ладу. Тож лікарні для потреб новонароджених доводилось пристосовувати стаціонарний прилад. І додає, в рік за допомогою апарату перевозять близько 300 дітей, в основному із проблемами серця та дихальної системи.

«Традиційно в період свят ми маємо подарунки від фонду. Дане обладнення встановлене в реанімобілі для новонароджених. Апарат ШВЛ забезпечуватиме роботу легень новонароджених дітей при перевезенні. Так, ми зможемо транспортувати малюків і в Київ, якщо буде потреба в операції на серці», - зазначає Радислав Котурбаш.