Logo
26 Лютого 2019, 20:33

Очільник ДП «Дороги Прикарпаття» Андрій Сазонов: Цьогоріч на дороги області спрямують 348 мільйонів гривень

Щоб забезпечити усі райони Івано-Франківської області коштами на ремонти доріг, буде застосовано нову форму розподілу цих коштів.

В Івано-Франківській області цьогоріч на розвиток мережі автомобільних доріг місцевого значення виділили 348 мільйонів гривень.

Про це у коментарі Типовому Франківську повідомив директор Державного підприємства «Дороги Прикарпаття» Андрій Сазонов.

За словами посадовця, кошти – це субвенція місцевим бюджетам із Держбюджету.

Щоб забезпечити усі райони Івано-Франківської області коштами на ремонти доріг, буде застосовано нову форму розподілу цих коштів.

«Зважаючи на проблематику 2018 року, щоб підтвердити справедливість і максимально визначити розподіл на 2019 рік, за дорученням голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, ми розробили порядок аналогічний до постанови Кабміну, яка проводить розподіл загальнодержавного фонду по областях. Принцип розподілу формується відповідно до протяжності доріг місцевого значення по областях. Тобто кожна область отримує суму коштів відповідно до протяжності доріг загального користування місцевого значення і вона є різною. Можна погоджуватись чи не погоджуватись з цим розподілом, але це об’єктивно і ми це переносимо на Івано-Франківську область», – зауважує Андрій Сазонов.

Як відзначає посадовець, відповідно до цього розподілу кожен район визначить, які роботи є першочерговими.

З 348 мільйонів гривень субвенції заберуть кошти, відповідно до зобов’язань, на ремонт дороги Яблунів-Делятин – 45 млн гривень, Болехову 50-60 млн гривень, та 48-50 млн гривень на експлуатаційне утримання доріг. Крім того, 10 мільйонів гривень на ремонт мостів.

 «Щодо мостів ми не вирішимо питання повністю, адже їх є понад 600 в області. Зараз визначаємо першочерговість по аварійності та формуємо списки», – наголосив Андрій Сазонов.

Залишок у 198 млн гривень буде розподілений між районами у відповідності до протяжності доріг.

«Це максимально прозора формула, кожен район знає свою протяжність доріг місцевого значення, які у них є і вони можуть чітко дати заперечення будь-якій сумі. Зараз ми займаємось формуванням переліку ремонтів на 2019 рік», – відзначив директор ДП «Дороги Прикарпаття».

Відтак, керівники районів мають надати перелік доріг, які хочуть ремонтувати. Ці списки, як того вимагає законодавство, пройдуть погодження комісії депутатів облради, Укравтодору, та погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради.

 «Кошти в район іти не будуть, ми будемо фінансувати потреби району», – підкреслює Андрій Сазонов.

Також посадовець відзначає, для того, щоб в Івано-Франківській області відремонтувати усі дороги та мости потрібно щонайменше 33-35 мільярдів гривень, з урахуванням, що ремонт кілометра дороги коштуватиме 5-6 мільйонів гривень.

 «348 млн гривень – це дуже маленька частка того, що реально потрібно, але ми стараємось. Для того, щоб не було спекуляцій ми визначили такий метод розподілу», – резюмував очільник підприємства.

До 15 березня райони мають визначитись з ремонтом ділянок та подати перелік об’єктів.