Logo
27 Серпня 2019, 12:33

Очільник області занепокоєний станом сміттєзвалищ Прикарпаття

Сьогодні, 27 серпня, на нараді у голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів розповіли про стан сміттєзвалищ в області.

Начальник управління та природних ресурсів облдержадміністрації Андрій Пліхтяк зазначив, що сьогодні на території Івано-Франківської області зареєстровано 16 сміттєзвалищ площю 83 га. Найбільший полігон, який зберігає близько 60% всього сміття області знаходиться у селі Рибне.

«Для нашої області це проблема номер один, тому ми будемо вивчати це питання глибше. Це питання не дає нам рухатись у розвитку сфери охорони здоров’я населення та розвитку туризму»,- зазначив Денис Шмигаль.

Андрій Пліхтяк додав, що критична ситуація зараз на сміттєзвалищах у Надвірнянському районі в селі Пнів. Також в поганому стані полігони міст Калуша і Коломиї.

Основними проблемами в роботі на полігонах є порушення процесу переробки, відсутність паспортизації відходів та порушення правил поводження з фільтратами тощо.

Не на всіх полігонах проводиться сортування сміття.

Відтак зауважив, що в Снятині розпочинають проєкт з облаштування полігону та перероби сміття, вартість якого 42 мільйони. Частина коштів з державного бюджету, а частина з обласного.

Також з обласного фонду  виділено 16 млн гривень для закупівлі сміттєвих баків, облаштування сміттєзвалищ.