Logo
11 Жовтня 2024, 17:01

ОГП: смерть журналістки Рощиної розслідують як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством

Кримінальне провадження, відкрите за фактом знищення української журналістки Вікторії Рощиної в РФ, кваліфіковано як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством, повідомили 11 жовтня в офісі Генеральної прокуратури.

Досудове розслідування за процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора протягом Головного слідчого управління Служби безпеки України, йдеться у повідомленні.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні Петро Яценко 10 жовтня поспіль, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка зникла безвісти під час поїздки на окуповані території і яку утримували на території Росії, померла в російському полоні.

Медійна ініціатива за права людини повідомила, що Росія утримувала українську журналістку Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога Ростовської області РФ та у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську Запорізької області, де до полонених застосували тортури.

Росіяни вперше затримали Рощину в Бердянську в березні 2022 року, коли вона писала репортажі для ЗМІ (в тому числі і для Радіо Свобода) про життя на тимчасово захоплених територіях. Тоді журналістку відпустили, змусивши записати відеозвернення, чого претензій до російських військових вона не має.

Рощина повернулася на підконтрольну територію України, але в липні 2023 року знову поїхала на окуповані території Москви.

Вікторія Рощина перестала виходити на зв'язок з рідними 3 серпня 2023 року. За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі і мала дістатися до окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Тоді Володимир Рощин розповів, що українська Служба безпеки підтвердила родину, що Вікторію взяли в полон російські сили.

Вікторія Рощина була авторською серією репортажів для Радіо Свобода, співпрацювала в 2022 році з Радіо Свобода як фрілансерка. Вона також співпрацювала з «Українською правдою», hromadske, «Українським радіо», «UA:Перший» і «Цензор.нет».