Logo
26 Грудня 2021, 18:29

Олег Гончарук: будь-яка дискусія – це нормально, будь-який розбрат – це біда

Нещодавно в передачі  «Новий погляд» з  Андрієм  Русиняком на каналі «РАІ» в гостях у студії був Олег Гончарук, депутат обласної ради, голова Івано-Франківської облдержадміністрації 2014-2019 років, а віднедавна заступник голови політичної партії  «Українська стратегія Гройсмана».

Основним питанням, яке обговорювалось в студії, був меморандум про співпрацю політичних партій «Платформа громад» і «Української стратегії Гройсмана» та призначення Олега Гончарука заступником голови партії «Української стратегії».

image

Зі слів Олега Гончарука, ідея заснування політичної партії «Платформа громад» виникла тоді, коли  він та  його однодумці прийняли   рішення про те, що хочуть брати активну участь у розбудові Прикарпаття. Говорячи про структуру партії, Олег Романович зауважив, що у ній  не було жодної вертикалі влади.

«Наша партія була заснована на концепції  горизонтального управління. Визначившись з структурою,  ми поїхали в райони, поспілкувались з людьми та остаточно з’ясували, з чим йдемо на вибори», - зазначив колишній голова Всеукраїнського об’єднання «Платформа громад».

За словами політика, в державі Україна має бути вільна людина. Наша партія ставила людину на перше місце, і це, мабуть, стало причиною того, що, незважаючи на досить молодий вік політичної партії, нам вдалось пройти в обласну раду. Хоч в день виборів всі прогнози  давали лишень 2 %. Проте  люди, які увійшли до команди «Платформи громад» , виявилися лідерами,  мали авторитет,  повагу у громаді тих регіонів, населених пунктів, які представляли.  І коли закінчились місцеві вибори, 10 голів територіальних громад є членами нашої партії. Також до обласної ради було обрано 10 депутатів, понад 230 депутатів на місцевих рівнях.

«Говорячи про децентралізацію, для мене є незрозумілим, чому сьогодні 230 мільйонів гривень інфраструктурної субвенції було розподілено тільки поміж 10 територіальних громадах у нашій області. Адже їх є 62, тобто 52 громади залишились без копійки. А якщо аналізувати ці показники на загально національному рівні,  то чомусь Дніпропетровська область отримала понад 2 мільярди цієї субвенції -  майже в 10 разів більше, як Прикарпаття! Тому розуміємо, що йде так зване «ручне управління» державою», - зазначив Олег Гончарук. 

Тому, як пояснює депутат, визріло розуміння того, що для вирішення проблем Прикарпаття потрібно брати участь у парламентських виборах. І для цього  «Платформі громад» потрібен був сильний партнер. Олег Гончарук був добре знайомий з лідером політичної партії «Українська стратегія Гройсмана», Володимиром Гройсманом , ще з 2014 року і вбачав у ньому порядного, талановитого та амбітного політика. Так зародилась ідея співпраці двох політичних сил, яку, до речі, стовідсотково підтримали всі платформівці.  А вже  3 вересня цього року у приміщенні кінотеатру «Космос» відбулося підписання меморандуму про співпрацю. Цей документ передбачав,  що до 2023 року «Українська стратегія Гройсмана» розбудовує свою структуру на Прикарпатті завдяки політичній силі «Платформа громад».

Нещодавно Олег Гончарук став заступником Володимира Гройсмана з питань регіональної розбудови. Був проведений  з’їзд «Платформи громад», на якому Олег Гончарук склав повноваження голови партії, яку на Всеукраїнському рівні очолив Олександр Кеніз, головою обласної організації політичної партії став Назарій Іванів.

«Сьогодні, в часі загрози агресії Росії, політики мають розуміти, що після нас прийдуть інші політики, але держава залишається, залишається Україна. І сьогодні чвари всередині держави на руку тільки ворогу. Політики повинні розуміти, що кожне їхнє слово - це зброя. Будь-яка дискусія – це нормально, будь-який розбрат – це біда», - на завершення інтерв’ю зауважив Олег Гончарук.