Logo

Олег Гончарук: В Україні відбуваються лише «фасадні зміни»

Сьогодні в Україні відбуваються передусім «фасадні зміни», коли бажане видається за дійсне, а картинка важливіша за реальний результат.

Таку думку на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук висловив депутат Івано-Франківської обласної ради, голова облдержадміністрації (2014-2019 роки), заступник голови політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Олег Гончарук.

«Голова облдержадміністрації Світлана Онищук минулого тижня оприлюднила на своїй сторінці результати виконання програми Президента України «Велике будівництво». Кілька слів про виконання цієї програми в області. На початку 2021 року тодішній перший заступник голови ОДА Андрій Ярмольський розповів про затвердження плану реалізації президентської програми. Про це писали практично всі місцеві видання (https://galka.if.ua/v-oda-nazvali-14-obiektiv-velikogo-budi/). Йшлося про будівництво та реконструкцію 14 об’єктів. При чому хочу наголосити, що цей перелік затверджується у Києві на основі подання облдержадміністрацій», – наголошує Гончарук.

«Тобто об’єкти, де влада не змогла забезпечити процес будівництва, з переліку забрали. А замість них, щоб номінально завищити обсяг зробленого, включили уже практично готові об’єкти, якими до цього часу опікувалися органи місцевого самоврядування», – вважає політик.

Так у звіті голови ОДА йдеться про спорудження трьох загальноосвітніх шкіл при тому, що планувалося спорудження чотирьох таких закладів. Із запланованих об’єктів у звіті називаються лише два – у Вишкові та Делятині. У той же час школи у Чукалівці та Красноїллі зникли з переліку, а з’явилася Коломийська школа №9.

«Так само дивним чином з переліку об’єктів «Великого будівництва» зник дитячий садок у Стопчатові, а замість нього з’явився Івано-Франківський ДНЗ. Подібна ситуація і з об’єктами сфери культури, де замість 3-ох об’єктів завершено тільки два, – розповідає Олег Гончарук. – Все це наводить на певні висновки. Коли в ОДА бачать, що завершується спорудження якогось об’єкта, одразу намагаються домовитися з органами місцевого самоврядування і вчепити на цей об’єкт табличку «Програма Президента України Велике будівництво».

Але от спорудження інших важливих об’єктів, за словами Гончарука, залишається поза увагою посадовців.

«На жаль, сьогодні в Україні відбуваються передусім «фасадні зміни», коли бажане видається за дійсне, а картинка важливіша за реальний результат», – підсумовує політик.