Logo
29 Березня 2019, 13:40
Теги: вибори

ОПОРА: на Прикарпатті в день виборів зможе проголосувати понад 1 мільйон громадян

В Івано-Франківську представники Громадянської мережі ОПОРА та поліції в Івано-Франківській області провели прес-конференцію «Прикарпаття напередодні виборів: тенденції виборчої кампанії та особливості дня голосування».

За результатами моніторингу Громадської мережі ОПОРА на Франківщині, із початку виборчої кампанії, з візитами область відвідали дев'ять кандидатів на посаду Президенти України.

Так, впродовж виборчої кампанії область відвідали по два візити Руслан Кошулинський, Анатолій Гриценко, Петро Порошенко та Валентин Наливайченко. Один раз відвідали - Віктор Кривенко, Ігор Шевченко, Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський.  Візити кандидатів Олександра Шевченка та Юрія Дерв'янкв, які є народними депутатами від області, ОПОРА класифікує, як зустріч з виборцями.

"В день виборів у нас буде працювати додатковий корпус спостерігачів. На стадії передвиборчої агітації ОПОРА зафіксувала також, так звані "соцопитування" телефоном та розцінює це, як прояв манімуляції. Під час кампанії зафіксовано пошкодження політичної реклами та агітації. Будь-яке пошкодження агітації, це є перешкоджання діяльності кандидата. Всі мають вести адекватну політичну боротьбу",- відзначив координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА Богдан Морикіт.

Загалом в Івано-Франківській області на час виборів працює 7 окружних виборчих комісій у складі 240 членів ОВК. За інформацією окружних виборчих комісій, в області зможуть проголосувати 1 055 280 виборців. Тимчасово змінили  місце голосування 6340 осіб.

На сьоднішні триває робота по виявленню порушень. Ми маємо видачу бюлетень на 330 дільницях. На теритррії області задієно 3000 тисячі правоохороних органів, всі вони працюють у посиленому режимі. Вручена пам'ятка кожному поліцейському, проведений інструктаж та інформація, яка може виникнути на виборчих дільницях та як з цим боротися",- наголосив начальник головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

Також додав, що поліція є аполітичною та об'єктивно фіксує, що саме відбувається під час виборів.

Також, у березні в середмісті ОПОРА зафіксувала плакати із ознаками чорного піару проти Петра Порошенка.