Logo
1 Квітня 2019, 13:43
Теги: вибори

ОПОРА: Перші підсумки дня голосування на Івано-Франківщині

У Івано-Франківську відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА спільно з Головним управлінням Національної поліції Івано-Франківської області.

Під час заходу представники ОПОРИ розповіли, як минув день виборів та оприлюднили результати паралельного підрахунку голосів. Також представники поліції повідомили про зареєстровані порушення виборчого процесу.

Як повідомила ОПОРА, маштабних порушень, які би мали серйозний вплив на хід виборів в Івано-Франківській області, не зафіксовано. Порушення, які фіксували спостерігачі ОПОРИ у день голосування, стосувалися незаконної агітації та порушень в роботі виборчих комісій. Явка в області за даними ЦВК станом на 20.00 становила 61 % виборців.

Упродовж дня голосування спостерігачі ОПОРИ фіксували незаконну агітацію в Івано-Франківську та області - це маніпулятивні білборди з написами накшталт "Думай", "Змінюй" та "Постав галочку-закрий їм лавочку". Встановити, що ці білборли є агітацією важко, адже на них немає згадки кандидатів.

"У нас є коректні дані щодо підрахунку голосів. ОПОРА розпочала роботу із ранкових засідань. Можемо говорити, що протягом дня відбувалися порушення, але без серйозного впливу на вибори. На території Івано-Франкіаської області працювали спостерігачі у режимі мобільних груп. На початку дня стало відомо про ситуацію в Рожнятівському районі. Де йшлося про те, що в ДВК ставили позначку «Вибув» навпроти кандидата Олександра Мороза, де зіпсували 690 виборчих бюлетень. Також фіксували незаконну агітацію в день виборів та фіксували імовірне перешкоджання роботу спостерігачів в Коломийському районі селі Малий Гвіздець та місто Івано-Франківськ», - розповідає координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА за вуборами у Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Також координатор додає, що було зафіксовано порушення на ДВК № 260361 село Фастовець, Коломийський район, де заповнили всі 75 примірників протоколів, їх відправили на уточнення, але члени комісії не мають на чому уточнювати.

"Правоохоронці продовжують працювати. На вчорашній день всі дільниці вчасно відкрилися та закрилися. Ми отримали 25 повідомленьа повідомлень про порушення волевиявлення громадян, але критичних порушень не було. На одній із дільниць Голова ДВК відмовлявся віддавати печатку, після 20 годину його було змінено. Правоохоронці будуть супроводжувати озброєнні. На щастя про замінування на виборчих комісіях не було", - зазначає начальник Головного управління поліції Володимир Голубош.