Logo
25 Листопада 2022, 21:22

Отримати громадянство України допомогла система БПД

До юристів Подільського бюро правової допомоги, що на Одещині, звернулася пані Ольга, яка хотіла отримати громадянство України, адже її покійна мати була громадянкою України. Проте підтвердити факт народження матері на території України вона не змогла, оскільки її свідоцтво про народження було втрачено під час воєнних дій 1941-1944 років.

Інформація надана безоплатною правовою допомогою.

«Однією з підстав набуття громадянства України є територіальне походження. Ця підстава є однією з найбільш поширених підстав отримання громадянства України, але у таких випадках обов’язково потрібно підтвердити факт територіального походження – факт народження близьких родичів в Україні», – говорить юристка Христина Россяєва, яка надавала клієнтці правову допомогу.

Пані Ольга розповіла свою історію. Її мати українка, батько росіянин. У 1995 році жінка вийшла заміж, переїхала до Молдови та прийняла громадянство цієї країни. Потім розлучилася з чоловіком та повернулася додому. У 2015 році пані Ольга отримала посвідку на постійне місце проживання та зареєструвалася в будинку, де жила її матір.

«Я живу в Україні понад п’ять років, доглядала за своєю мамою до самої її смерті у січні минулого року. Коли звернулася до Подільського відділу Державної міграційної служби України в Одеській області, мені надали перелік документів, які необхідно зібрати для набуття громадянства України, серед яких – свідоцтво про народження моєї матері, якого я не мала», – розповіла пані Ольга.

Матір пані Ольги народилася у 1940 році. Актовий запис про народження не зберігся, оскільки всі документи з архіву втрачені під час війни.

Тож встановити факт народження матері та території України та поновити актовий запис про її народження на підставі рішення суду – це єдиний варіант, який був у пані Ольги аби вирішити своє питання щодо набуття громадянства України за територіальним походженням.

Суд задовольнив заяву пані Ольги про встановлення факту народження її матері.

«Набути громадянство України за територіальним походженням можна не тільки тоді, коли особа, яка виявила бажання стати громадянином України, безпосередньо сама народилася або проживала на територіях відповідної країни, але й також, якщо там народився хтось із її близьких родичів (один з її батьків, дід або баба, рідні брат або сестра, син або донька тощо). Тобто, по суті доведеться зібрати з документів своєрідне «генеалогічне дерево» для того, щоб підтвердити свій родинний зв’язок», – коментує Христина Россяєва.