У Буковелі вперше відбувся симпозіум майстрів декоративно-прикладного мистецтва. У Вербну неділю визнані народні умільці та фахівці з усієї України зібралися під одним дахом задля доброї справи. Окрім того, що вчили гостей курорту народних традицій, разом з бажаючими писали патріотичні писанки, які передали воякам на Схід. «Всі писанки, які написали писанкарі та туристи, завдяки волонтерам будуть відправлені нашим воякам у зону АТО для підтримання патріотичного духу. Як не дивно, але більшість писанкарів охоче б передали свої роботи сепаратистам, в надії, що можливо на них зійде просвітлення, адже не має різниці між Сходом України і Заходом – ми один народ, у нас спільне коріння, ми українці не залежно від того, якою мовою говоримо і де живемо», наголосив арт-директор ТК «Буковель» Василь Волочій.
За традицією писанки починаю писати з початком Великого Посту, а особливо активно, в останній тиждень перед Великоднем. Якщо цієї традиції ще намагаються дотримуватись, то от інструменти для писанкарства змінилися. Тепер є електричні писачки, різнокольоровий віск, воскові олівці, акрилові фарби…
«Не важливо якими інструментами розписувати, важливо робити це правильно, - говорить майстриня з Космача Марія Кіращук. - Починають писати писаночку з молитви. Якщо майстер бере в руки порожнє яйце, він його повинен перехрестити помолитися Богу бо це є в першу чергу оберіг. З роками змінюються символи на писанках, от наприклад відколи почалася війна то ми в орнамент вкладаємо певні символи миру. А зараз пишемо писанки для наших хлопців і нехай вони їх там оберігають».
Оскільки цей фестиваль присвячений не традиційній, а саме патріотичній писанці, більшість доробків майстрів і їхніх учнів, створених тут, у серці Карпат - Буковелі, мають переважаючі синьо-жовті барви. Вони багаті не орнаментикою, а національною символікою. А замість традиційних вітальних написів, якими послуговуються християни у Великодні дні, писанки щедро оздоблені гаслами щирих патріотів.