Logo
20 Лютого 2024, 16:12

Перекрили залізницю та висипали збіжжя: ситуація на кордоні з Польщею загострюється

У вівторок, 20 лютого, вранці польські протестувальники посилили протести поблизу пункту пропуску "Медика-Шегині" на кордоні з Україною. Про це повідомляє "Суспільне", передає Типовий Франківськ.

Зазначається, що фермери перекрили залізницю. А крім того розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії.

Польські фермери анонсували, що влаштують повну блокаду кордону з Україною з 20 лютого. Зазначали, що будуть заблоковані не тільки прикордонні переходи, але й вузли зв'язку та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.

Міністерство закордонних справ України закликає владу Польщі розблокувати кордон, бо блокування польськими фермерами та перевізниками не має виправдання.

"Блокування польсько-українського кордону, якими би гаслами воно не супроводжувалося, не має виправдання", - повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко у соціальній мережі Facebook.

Дипломат відзначив, що наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії.

"Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підважують українську економіку та стійкість до відбиття агресії росії", - підкреслив Ніколенко.

Він зазначив, що кордон Польщі та України — це також кордон ЄС, який не має бути заручником будь-яких політичних інтересів.

"Вважаємо також неприйнятним агресивне ставлення зі сторони протестувальників до українців та українських вантажів, які перетинають польсько-український кордон", - повідомив речник.

За його словами, антиукраїнські гасла, які лунають на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції.

"Її мета — провокування подальшого загострення двосторонніх відносин", - впевнений Ніколенко.

Він зауважив, що протестувальники жодним чином не згадують загрози, пов’язані із імпортом зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з Росії та інших країн.

"Закликаємо польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів задля припинення антиукраїнської риторики, яка базується на безпідставних аргументах", - наголосив речник.

Він додав, що в умовах зовнішнього випробовування надзвичайно важливо зберегти той рівень солідарності, який побудували Україна та Польща за останні роки.

"Українці та поляки повинні стати на захист добросусідських взаємин, дати відсіч будь-яким спробам підірвати взаємну довіру та поставити під удар безпеку наших держав", - повідомив речник.