Logo
20 Жовтня 2023, 16:20

Перший удар України ракетами ATACMS: розвідка Британії оцінила наслідки для РФ

Британська розвідка оцінила наслідки українського удару далекобійними ракетами ATACMS по російських гелікоптерах у тимчасово окупованих Бердянську та Луганську.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у мережі X (Twitter), посилаючись на дані розвідки. Зокрема, імовірно, що 17 жовтня 2023 року кілька російських гелікоптерів і обладнання протиракетної оборони були вражені на аеродромах в Бердянську та Луганську, передає Типовий Франківськ.

"Хоча ступінь пошкодження наразі не підтверджений, імовірно, що дев'ять російських військових гелікоптерів у Бердянську і п'ять в Луганську були знищені, коли Україна стверджує, що вперше застосувала надані Сполученими Штатами армійські тактичні ракети дальнього радіуса дії ATACMS", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає розвідка, Бердянськ використовувався як основна оперативна передова база на південній осі з метою одночасного забезпечення логістики та наступальних і оборонних спроможностей.

"Якщо буде підтверджено, ці втрати досить імовірно матимуть вплив на здатність росії як оборонятися, так і проводити подальші наступальні дії на цій осі", - йдеться у повідомленні.

При цьому, зважаючи на нинішнє навантаження на російське військове виробництво, підтверджені втрати авіаційної техніки буде складно замістити у короткостроковій і середньостроковій перспективі.

"Також імовірно, що ці втрати створять додатковий тиск на пілотів і повітряну базу росії, які майже напевно страждають від бойового виснаження і проблем з обслуговуванням через непередбачувано затяжну кампанію", - наголошує розвідка.

Як додали у розвідці, існує реальна можливість, що український удар по російських гелікоптерах змусить росію знову передислокувати оперативні бази та вузли управління якомога далі від лінії фронту, що збільшить тягар на логістичні ланцюги.

 

 

 

Фото з відкритих джерел