18 жовтня дві астронавтки NASA – Джесіка Меір та Крістіна Кок здійснили вихід у відкритий космос. Це дійсно історична подія – вперше за межі Міжнародної космічної станції відправилися лише жінки без супроводу чоловіків.
Місія
Астронавтки вийшли за межі Міжнародної космічної станції для заміни контролеру живлення, який вийшов з ладу. На виконання цього завдання жінкам знадобилося майже 7 годин, пише 24 Техно.
Енергоблок, який вийшлов з ладу астронавтки перенесли на станцію для подальшої його відправки на Землю, яку планується здійснити за допомогою корабля Cargo Dragon з метою вивчення причин поломки. NASA повідомило, що новий блок, встановлений астронавтами, функціонує в штатному режимі.
Вперше у відкритий космос вийшли лише жінки – запис трансляції
"Це важливо з історичного погляду, адже раніше жінкам не давали робити те, чим зараз займаємося ми. Це дуже важливо, що ми внесемо і свій вклад у космічну програму. Адже ми такі ж працівники NASA як і чоловіки", – пояснила Кок.
Для астронавток прогулянка за межами МКС не новина. Адже Крістіна Кок вже виконувала два таких виходи. Має досвід у цьому і Джесіка Меір – на її рахунку один такий прохід.
До речі, цей жіночий вихід у відкритий космос у NASA планували виконати ще у березні. Однак, в агентстві не знайшли необхідного скафандра. Тоді у дуеті жінок мала вийти астронавтка Енн Маклейн.
Однак, після виходу Макклейн у космос, вона зрозуміла, що їй краще підходить нагрудна частина скафандра середнього розміру – підготувати новий так швидко у NASA не змогли.
Вітання від президента США
В ході прямої космічного зв'язку з Білого дому президент США Дональд Трамп привітав жінок-астронавток з успішним виходом в космос.
Я хочу привітати вас з тим, що ви робите, це просто неймовірна робота, ви вперше робите виключно жіночий вихід для заміни зовнішнього обладнання космічної станції. Вітаю вас, Крістіна, Джессіка, з цією історичною подією,
– сказав Трамп, наголосивши, що за ними стежив увесь світ.
Варто зазначити, що з урахуванням цієї місії жінки за всю історію зробили 15 виходів у відкритий космос, перший з них зробила радянська космонавтка Світлана Савицька у 1984 році.
Автор: Михайло Года, Ірина Полицька