Logo
10 Грудня 2021, 17:19

Підписано договір купівлі-продажу Калуської ТЕЦ. Покупець сплатить майже 1 мільярд

3 грудня регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях підписало договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» з переможцем аукціону з приватизації ТЕЦ — ТОВ «Костанза». 6 грудня договір оприлюднено на Прозоро.

За договором, продавець зобов’язується передати покупцю єдиний майновий комплекс Калуської ТЕЦ, а покупець сплатити запропоновану на аукціоні ціну — 961 млн 200 тис. гривень, яка включає 160,2 млн гривень податку на додану вартість. Сплатити кошти у повному обсязі ТОВ «Костанза» має у термін до 30 днів з дня підписання договору (до 2 січня 2022 року). Після сплати ціни продажу буде підписано договір прийому-передачі майнового комплексу Калуської ТЕЦ, пишуть Вікна.

У зобов’язаннях покупця: впродовж п’яти років зберегти основний вид діяльності підприємства, погасити борги з заробітної плати та перед бюджетом, погасити прострочену кредиторську заборгованість підприємства, виконання умов колективного договору до його завершення, але не більше одного року з моменту переходу права власності, недопущення звільнення працівників з ініціативи власника протягом шести місяців, утримання захисної споруди цивільного захисту тощо. У разі продажу ТЕЦ зобов’язання, які не були виконані, перейдуть до нового власника.

Заходи з припинення юридичної особи ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» за договором, вживає покупець, не пізніше одного року від моменту набуття права власності.

У додатку до договору — перелік із 144-х одиниць нерухомого майна та 18 транспортних засобів, у тому числі 7 легкових автомобілів. Зазначено, що нерухоме майно розташоване на шести земельних ділянках у Калуші та селі Мостище, а питання землекористування покупець вирішує самостійно.

Також додатком до договору є перелік рекомендацій щодо заходів, які необхідно вжити для усунення виявлених невідповідностей за результатами екологічного аудиту Калуської ТЕЦ (провести інвентаризацію відходів, провести облік кількості та хімічного складу відходів та розробити план заходів щодо їх утилізації чи перероблення, застосовувати більш ефективне пилогазоочисного устаткування і впровадити до 2033 року установки очищення викидів від діоксиду сірки , запровадити автоматичний моніторинг концентрації забруднюючих речовин у викидах, проводити моніторинг впливу золошлаковідвалу ТЕЦ, проводити благоустрій і озеленення території тощо).

Нагадаємо, аукціон з продажу Калуської ТЕЦ в електронній системі Прозоро Продажі відбувся 30 листопада. Стартова ціна цілісного майнового комплексу ДП «Калуська ТЕЦ- Нова» склала 230 158 661,27 гривні без податку на додану вартість.

За підприємство торгувалися семеро учасників, а найвищу ціну — 801 млн гривень без ПДВ запропонувало ТОВ «Костанза», яке зареєстроване за адресою: Донецька область, Мангушський район, село Комишувате.

 

Головне фото з відкритих джерел