Logo
13 Грудня 2023, 16:17

Пік захворюваності на COVID-19 та рекордна кількість підтипів штаму “Омікрон” — подробиці від МОЗ

Під час епідсезону 2023/2024 в Україні продовжується секвенування штамів COVID-19 на мутації.

Лабораторне дослідження дозволяє відстежувати наявні штами, які переважають на території країни, та характер мутацій, що виникають, — для вживання оперативних заходів у разі збільшення випадків захворюваності під час епідсезону.

Про це йдеться на сайті МОЗ. 

Нові підтипи “Омікрону”

Зараз на території країни циркулює 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”. За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. 

“У світі змінюється конфігурація вакцин, і загальна рекомендація сфокусована на використанні країнами “омікронспецифічної” вакцини, яка містить щонайменше декілька ключових компонентів штаму “Омікрон”. Вона є більш ефективна. Тому в Україну була доставлена чергова партія  “омікронспецифічної” вакцини. Вона буде доступна в усіх областях та рекомендована для проведення бустерних щеплень, зокрема для осіб з груп ризику тяжкого перебігу захворювання”, — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

 

 

Фото з відкритих джерел