Logo
18 Лютого 2015, 10:32

Пінгвіни, як кури, ходять під ногами, – франківець розповів про подорож Антарктидою (ФОТО)

Керівник компанії “23 ресторани” Юрій Филюк протягом 21 дня плавав на яхті між островами біля Антарктиди. Про свою подорож він розказав 17 лютого відвідувачам закладу «Urban space 100».

4

До крижаного континенту ресторатор добирався впродовж п’яти діб літаком через Київ, Стамбул, Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Пунта-Аренас. У чилійському місті Пуерто-Вільямс почав плавання разом з київськими та московськими туристами, пише Галка.

«Арктична яхта візуально схожа до звичайної, але в десять разів дорожча», – зазначив Филюк. За його словами, судна, які курсують поміж льодів Антарктиди, виконані з важчих матеріалів, мають більш витривалі конструкції та коштовні системи навігації.

На яхті, поки нею мандрував Юрій Филюк, весь час розвівався український стяг та прапор з символікою Івано-Франківська, створеною громадською організацією «Тепле місто».

Під час зустрічі в «Urbanspace» він показав франківцям фотографії зі святкування Нового року на борту яхти, весілля серед льодовиків та антарктичних купань. Також – світлини морських котиків, китів і пінгвінів.

«Пінгвіни там, як кури, ходять під ногами. Кажуть, що вони мають різні характери. Одні дуже люблять комунікувати, інші тримаються осторонь від усіх, є такі, що ходять весь час чимось невдоволені. Вони підпускають до себе досить близько, але, якщо їх налякати, то, оскільки в них дуже розвинені лапи, можуть вдарити і зламати руку», – розказав Филюк.

Також мандрівник побував на чилійській військовій базі і антарктичній станції Академік Вернадський, де мешкають 12 українських полярників.

«На Вернадському нам розказали, що з 1994 року, відколи станція була подарована Україні Великобританією, це був перший випадок, коли до них підійшов корабель з українським прапором».

Скільки коштувала мандрівка, Филюк не зізнався. Зазначив лише, що оренда яхти на дев’ятьох осіб обійшлася їм у 40 тисяч доларів. Сказав, що готувався до подорожі в Антарктиду протягом двох років.

Він зауважив, що є багато способів організувати недорогу, можливо, до близької країни, але також захопливу поїздку. На думку Юрія Филюка, ліпше пізнавати чужі краї не через їхні фотографії, а через власні відчуття.

«Вірю, що подорожі – це найкращий спосіб здобувати знання», – наголосив він.

1

5

7

6

8

3

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua