Logo
7 Липня 2021, 16:14

Пиятика, нічні співи та ремонтні роботи в заборонений час: що турбує франківців найчастіше

Страшенно хочеться спати. Завтра важкий день. Але крики, лайка, п’яний спів, колонки з музикою перекрикують одна одну. Ця ситуація знайома практично кожному, хто живе у багатоповерхівці.

Жителька міста Галина, часто терпить гучні гуляння під її вікнами. Каже, після приїзду патрульних на кілька днів порушники зникають, а потім повертаються.

«Ми живемо у центральній частині міста уже понад п’ять років, — розповідає пані Галина. — Наш район завжди вважався елітним, але все літо ми спимо із зачиненими вікнами. Музика галасує вночі безперервно і люди в нетверезому стані нецензурно з’ясовують відносини серед ночі. Для початку старались мирно просити, щоб перестали галасувати, але це зовсім не допомагало і тоді, коли шум стає нестерпним - телефонуємо  в поліцію».

Також, жаліються на порушення тиші франківчани з інших мікрорайонів міста: Каскад, Будівельників, Пасічна, Майзлі, Залізничний, на Валах. Та все ж виділяти якісь райони неможливо, оскільки всі роблять ремонти, та біля кожного будинку є лавки, дитячі майданчики.

«Звісно, ми теж із вулиці чуємо цей шум, – каже пан Андрій. – І ще більше шкода, що його створюють підлітки, адже молодь має займатися спортом, а не викрикувати під вікнами та розпивати алкоголь на дитячих площадках. Ми та наші діти не можемо заснути, адже шумлять достатньо голосно».

image

Що каже законодавство?

Кожен має знати, що відповідно до статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час із 22:00 до 08:00 на захищених об’єктах (гуртожитки, жилі будинки, інших будівлі й споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, парки, сквери, зони відпочинку і прибудинкові території) забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

А  проведення ремонтних робіт, які супроводжуються шумом, забороняється на цих територіях у робочі дні з 21:00 до 08:00. У святкові й неробочі дні заборона діє цілодобово.

Але часто цією забороною просто нехтують і влаштовують нічні гуляння під вікнами.

У патрульній поліції Івано-Франківської області повідомили,  що від початку року за порушення рівня шуму винесли близько 50 постанов і порушники понесли адміністративну відповідальність.

 «Порушення тиші поширене правопорушення, сюди входять і ремонтні роботи, і шумні сусіди і викрики на вулиці у вечірній час, та інше, тому кожного дня хоча б один виклик є, – розповідає речниця патрульних Христина Мриглід. – Літом більше викликів за шум у громадських місцях, галасливі компанії під вікнами заявників, у зимовий час: ремонтні роботи та порушення тиші сусідами».

photo-2021-07-07-14-07-41-2

Що ж робити у такий скрутний час та куди звертатись?

У поліції радять діяти у такій послідовності:

- Для початку спробуйте владнати питання мирним шляхом, доброзичливо попросіть перестати шуміти.

- Якщо співрозмовник відмовляється і надалі не дотримується встановленого законом режиму, вам доведеться звернутися зі скаргою до правоохоронних органів, телефонуйте в поліцію.

- Назвіться і поясніть суть проблеми, будьте наполегливі і добийтеся того, щоб за вказаним адресою прибули поліцейські.

- Працівники поліції повинні зафіксувати порушення та оформити відповідний адміністративний матеріал.

За порушення вимог закону може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень. Якщо протягом року порушення відбулося знову, штраф зростає від 255 до 510 грн. Також можуть конфіскувати звуковідтворювальну техніку чи інші засоби, за допомогою яких шумлять.

Якщо сусідом-порушником є не просто фізична особа, а підприємець або фірма, організація, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень; за повторне порушення протягом 1 року - від 850 до 2550 гривень з конфіскацією предмета порушення.

photo-2021-07-07-14-07-41

Фото з відкритих джерел ілюстративне.