Logo
19 Липня 2019, 13:15

Спостерігачі ОПОРИ подали до поліції заяви на розповсюджувачів агітації за кандидатів

Сьогодні, 19 липня у Франківську відбулась спільна пресконференція ОПОРИ та поліції Прикарпаття.

На пресконференції доповіли про перебіг виборчої кампанії на Франківщині та всю готовність до дня голосування.

На Прикарпатті на позачергових виборах народних депутатів України праюють 7 окружних виборчиз комійсій у складі 126 осіб та 10034 дільничні виборчі комісії у складі 14023 осіб, повідомляє Типовий Франківськ.

Упродовж кампанії в ОВК Прикарпаття відбулось 41 заміна членів окружних комісій, а в ДВК замінили 1850 членів.

За інформацією Державного реєстру виборців орієнтована кількість людей, які проголосують на Прикарпатті - 1 мільйон 47 тисяч 487 виборців. Тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси 5736 виборців.

"В області зареєстровано 95 кандидатів в одномандатних округах, із них 57 кандидатів політичними партіями та 38 -самовисуванці. Традиційно для виборчої кампанії здійснювали через зовнішні носії реулами(білборди та сітілайти) та через шпальти ЗМІ агітаційну. Кандидати видно, що використовують соцмережі на ймовірних власних сторінках", - ькоординатор спостереження Громадянської мережі ОПОРИ в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Спостерігачі ОПОРИ подали до поліції заяви на розповсюджувачів агітації за кандидатів , які клеїли агітацію із порушенням норм благоустрою - на стовпи.

Богдан Морикіт каже, що найактивнішими у плані агітації були політичні партії, які зареєстрували кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі:

"Голос", "ВО Свобода", "Європейська Солідарність", "Українська стратегія Гройсмана", "Слуга народу", "ВО Батьківщина", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Об'єднана Самопоміч", "Сила і честь", "Громадська позиція".

ОПОРА зафіксувала два випадки використання маніпулятивних форм агітації: телефоні "соцопитування" від імені Оксани Савчук у Івано-Франківську тв агітацію схожу на бюлетені із позначками за кандидата Андрія Шевченка (округ 88).

"Наймасовішим порушенням виборчого законодавства з початку виборчої кампанії стало розповсюдження на білбордах передвиборчої агітації без вихідних даних та ймовірно не за кошти із виборчих фондів. Ці факти агітації порушують закон "Про вибори народних депутатів", - додає Морикіт.

"Не можу сказати, що передвиборчий процес спокійний. Складено багато протоколів щодо агітаційних порушень. Також затримано особу, яка пошкоджувала агітаційні матеріали. 76 заяв, які надійшли від ОПОРИ про ймовірні порушення виборчого законодавства перебувають у суді. Якщо говорити про типові порушення, то це відсутність замовника про виборчу агітацію,- розповів керівник поліції Вололимир Голубош.

Також він додав, що слідкуватимуть за порядком під час виборів 1800 працівників поліції, цілодобово у режимі на виборчих дільницях працюватиме 2 працівника поліції.

Вже 393 виборчі дільниці отримали бюлетені.