Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, розподіл між власниками і користувачами.
На сьогодні територія Івано-Франківської області складає 1 392,7 тис. гектарів, пише Типовий Франківськ з посиланням на ІФ ОДА.
Із загальної площі території області площа земель сільськогосподарського призначення становить 644,6 тис. га або 46,3 %, з них розпайовано 218,4 тис.
Ліси та інші лісовкриті площі складають 639,9 тис. га. що становить 45,9%. Під забудованими землями зайнято 63,1 тис. га (4,5 %); болотами – 2,7 тис. га (0,2 %); під водою зайнято 23,4 тис. га (1,7 %). На даний час до Державного земельного кадастру внесено відомості щодо 705,3 тис. ділянок на загальну площу 419,9 тис.га що становить 30,2 %.
Про це під час селектору під керівництвом Дениса Шмигаля розповів заступник начальника головного управління Державного земельного кадастру в області Анатолій Собчук. З лісових земель та лісовкритих площ на території Прикарпаття в користуванні лісогосподарських підприємств 550,5 тис.га. що становить 39,5% території області. Упродовж двох років до Державного земельного кадастру таких земель внесено лише 4,5 тис. га, що становить близько 10% від лісових земель, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств.
«Вже сьогодні необхідно зосередити всі зусилля територіальних підрозділів Держгеокадастру на місцях, керівників райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, щоб пришвидшити наповнення єдиної системи, – наголосив Денис Шмигаль. – Оскільки плата за користування землею є одним із основних бюджетоутворюючих компонентів ОТГ. Тому дуже важливо, щоб землі лісових фондів не були втраченими, а відомості про розміри і розташування цих об’єктів були в єдиному реєстрі».
Слід зауважити, що відповідно до вимог законодавства відомості про об’єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.