Logo

Платформа "ідеальних" міст: мери семи міст підписали в Івано-Франківську Меморандум про співпрацю

В Івано-Франківську очільники семи «ідеальних» міст підписали Меморандум про співпрацю.

Церемонія підписання документа відбулася вчора, 7 травня, в День 359-річчя міста Івано-Франківська на території колишнього Палацу Потоцьких в обласному центрі Прикарпаття.

Про партнерство домовились, зокрема, мери міст Івано-Франківськ Руслан Марцінків, Бар Вінницьої області –Володимир Саволюк, Броди та Жовква Львівської області – відповідно Анатолій Белей та Олег Вольський, Полонне Хмельницької області – Франц Скримський, селищний голова Богородчан Ростислав Заремба та голова Дубовецької територіальної громади, до складу якої входить селище Маріампіль, - Павло Андрусяк.

Як зауважив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, усі вказані вище населені пункти об’єднує те, що вони були засновані як «ідеальні» міста-фортеці, що були збудовані у період Ренесансу та бароко – в XVII – XVIII столІттях за проектами видатних європейських інженерів-фортифікаторів, а відтак є унікальною культурною спадщиною не тільки України, а й усієї Європи.

Підписаний Меморандум передбачає постійну співпрацю між містами-підписантами у різних сферах, насамперед щодо культурного обміну, вивчення історичного минулого, збереження пам’яток історії та культури. «Чому це важливо? Це - можливість розповісти про наше місто, самим дізнатись про нього більше та представити нашу унікальність усім!», - прокоментував підписання угоди Руслан Марцінків.є

Зі слів мера, сьогодні лише на території Івано-Франківської області налічується 27 населених пунктів, які внесені до Списку історичних  міст України. Є серед них і барочні «ідеальні» міста-фортеці.

Нагадаємо, іванофранківський проєкт «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області» переміг у конкурсному відборі, що його організовувало Міністерство розвитку громад і територій України, посівши перше місце з 219 проєктів у програмі «Розвиток туризму» і отримав фінансування з державного бюджету за рахунок коштів Європейського союзу.

«Завдяки проекту вдасться провести реставраційні роботи в приміщенні корпусу «А» комплексу Палацу Потоцьких з пристосуванням для конгрес-центру: конференційні, музейно-виставкові, офісні та ряд суміжних функціональних приміщень з забезпеченням їх відповідним технічним і технологічним обладнанням. Також передбачено комплекс заходів пов’язаних зі створенням нового туристичного продукту та розгалуженої мережі туристичних маршрутів, проведення конференцій, міждисциплінарних круглих столів та майстер-класів, метою яких є промоція, пошук шляхів ідентифікації, збереження, ознакування та розвитку «ідеальних міст», - розповів мер.

Вочевидь, вчорашнє підписання сімома мераи Меморандуму стало одним з кроків на шляху до побудови Платформи «ідеальних» міст.

 

Фото з допису Руслана Марцінківа у фейсбуці